Liga szwedzka - 9. kolejka Allsvenskan: IK Sirius Fotboll - IFK Norrköping 4-2 (1-1)

W meczu 9. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 19 lipca, drużyna IK Sirius wygrała z Norrköpingiem 4-2 (1-1). Starcie odbyło się na Studenternas IP w Uppsali.

I. Abdulrazak 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Norrköpinga wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w 24. minucie spotkania, gdy Yukiya Sugita zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Axela Björnströma.

Drużyna IK Sirius krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Christoffer Nyman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Andreas Blomqvist.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w 52. minucie spotkania, gdy Mohammed Saeid strzelił z karnego drugiego gola. W 53. minucie kartkę dostał Elias Andersson, zawodnik gospodarzy.

W 56. minucie Andreas Blomqvist zastąpił Jonathana Leviego. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Larsowi Gersonowi z Norrköpinga.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yukiya Sugita z IK Sirius. Przy zdobyciu bramki pomógł Stefano Vecchia.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Norrköpinga doszło do zmiany. Christopher Telo wszedł za Henrika Castegrena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w 67. minucie spotkania, gdy Stefano Vecchia strzelił z rzutu karnego czwartego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener Norrköpinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pontusa Almqvista. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alexander Fransson. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić bramkę. Niedługo później trener IK Sirius postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Stefana Vecchię wszedł Daniel Jarl, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi IK Sirius utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Ishaq Abdulrazak, Manasse Kusu, a na ich miejsce weszli Eric Smith, Christoffer Nyman.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Ishaq Abdulrazak. Asystę przy golu zanotował Rasmus Lauritsen.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Ísakowi Jóhannessonowi, piłkarzowi Norrköpinga. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Rasmus Lauritsen
 52′ (k.) Mohammed Saeid
Andreas Blomqvist56′
53′ 86′ Elias Andersson
Eric Anders Smith81′
86′ Nahom Girmai Netabay
Sead Haksabanovic
Adam Hellborg
Alexander Fransson68′
 24′, 64′ 90′ Yukiya Sugita
Ísak Bergmann Jóhannesson90′
 67′ (k.) 81′ Stefano Vecchia
Christoffer Nyman  33′ 81′
Jonathan Viscosi
Vladimir Sudar
81′ Daniel Jarl
Egzon Binaku
Johan Karlsson
Christopher Telo67′
86′ Jamie Roche
Ishaq Abdulrazak81′  84′
86′ Laorent Shabani
Manasse Kusu81′
90′ Adam Ståhl
Jonathan Levi56′
Joakim Persson
Pontus Almqvist68′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Norrköpinga pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Norrköpinga w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.