Liga szwedzka - 9. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Östersunds FK 4-0 (3-0)

W starciu 9. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Hammarby wysoko wygrała z Östersunds 4-0 (3-0). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 20 247 widzów.

M. Tankovic 59'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Hammarby wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Jeppe Andersen.

W piątej minucie Tom Pettersson zastąpił Ronalda Ddungu.

Drużyna Östersunds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 12. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Viðar Kjartansson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Muamer Tankovic.

W 27. minucie w drużynie Hammarby doszło do zmiany. Kossonou Odilon wszedł za Darijana Bojanica.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 29. minucie spotkania, gdy Nikola Dżurdżić strzelił trzeciego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Dino Islamovic z zespołu gości. Była to 37. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie w drużynie Östersunds doszło do zmiany. Marco Weymans wszedł za Isaka Ssewankambę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 59. minucie spotkania, gdy Muamer Tankovic zdobył z karnego czwartą bramkę. W 61. minucie w zespole Hammarby doszło do zmiany. Alexander Kačaniklić wszedł za Imada Khalilego.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Popplera-Isherwooda z Östersunds, a w 69. minucie Dennisa Widgrena z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Simon Sandberg osłabiając tym samym drużynę Hammarby. W 76. minucie żółtą kartkę otrzymał Marco Weymans z Östersunds.

Trener Östersunds wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alhajego Gerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tesfaldet Tekie. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Hammarby doszło do zmiany. Vladimir Rodić wszedł za Muamera Tankovica. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Tom Pettersson5′
75′ Simon Sandberg
Thomas Poppler-Isherwood66′
Mats Solheim
Noah Sonko-Sundberg
69′ Dennis Widgren
Isak Ssewankambo56′
61′ Imad Khalili
Charlie Colkett
 3′ Jeppe Andersen
Curtis Edwards
27′ Darijan Bojanic
Ludvig Fritzson
 12′ Viðar Örn Kjartansson
Jamie Hopcutt
 29′ Nikola Dżurdżić
Tesfaldet Tekie77′
 59′ (k.) 78′ Muamer Tankovic
Dino Islamović37′
Davor Blažević
Kelland Absalom
Jean Carlos de Brito
Ronald Brian Ddungu Mukiibi5′
27′ Odilon Kossounou
Eirik Haugan
Leo Bengtsson
Samuel Mensah
61′ Alexander Kačaniklić
Marco Weymans56′ 76′
78′ Vladimir Rodić
Rewan Amin
Aimar Sher
Alhaji Gero77′

Piłkarze Hammarby dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.