Reklama

Reklama

Liga szwedzka - 9. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Östersunds FK 4-0 (3-0)

W starciu 9. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Hammarby wysoko wygrała z Östersunds 4-0 (3-0). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 20 247 widzów.

W  starciu 9. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 14 maja, drużyna Hammarby wysoko wygrała  z Östersunds  4-0 (3-0). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 20 247 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Hammarby wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Jeppe Andersen.

W piątej minucie Tom Pettersson zastąpił Ronalda Ddungu.

Drużyna Östersunds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 12. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Viðar Kjartansson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Muamer Tankovic.

Reklama

W 27. minucie w drużynie Hammarby doszło do zmiany. Kossonou Odilon wszedł za Darijana Bojanica.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 29. minucie spotkania, gdy Nikola Dżurdżić strzelił trzeciego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Dino Islamovic z zespołu gości. Była to 37. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie w drużynie Östersunds doszło do zmiany. Marco Weymans wszedł za Isaka Ssewankambę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 59. minucie spotkania, gdy Muamer Tankovic zdobył z karnego czwartą bramkę. W 61. minucie w zespole Hammarby doszło do zmiany. Alexander Kačaniklić wszedł za Imada Khalilego.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Popplera-Isherwooda z Östersunds, a w 69. minucie Dennisa Widgrena z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Simon Sandberg osłabiając tym samym drużynę Hammarby. W 76. minucie żółtą kartkę otrzymał Marco Weymans z Östersunds.

Trener Östersunds wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alhajego Gerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tesfaldet Tekie. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Hammarby doszło do zmiany. Vladimir Rodić wszedł za Muamera Tankovica. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Piłkarze Hammarby dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy poniedziałek zespół Östersunds rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Örebro SF. Tego samego dnia IFK Goeteborg będzie przeciwnikiem drużyny Hammarby w meczu, który odbędzie się w Göteborgu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL