Liga szwedzka - 8. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Helsingborgs IF 1-0 (0-0)

11 maja na Guldfågeln Arena odbył się mecz 8. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Helsingborgs. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kalmara 1-0. Na stadionie stawiło się 4 837 widzów.

8. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-05-11 16:00 | Stadion: Guldfågeln Arena | Widzów: 4837 | Arbiter: A. Ekberg
Kalmar FF
Helsingborgs IF
1
0
V. Elm 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Helsingborgs wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie arbiter pokazał kartkę Moestafie El Kabirowi z drużyny gospodarzy.

W 60. minucie Mohammed Abubakari został zastąpiony przez Johana Perssona. Chwilę później trener Kalmara postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Maxwella. Na boisko wszedł Pape Diouf, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 63. minucie Måns Söderqvist został zmieniony przez Mahmouda Eida, a za Moestafę El Kabir wszedł na boisko Nils Fröling, co miało wzmocnić zespół Kalmara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wandersona na Andriego Bjarnasona.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Viktor Elm dla jedenastki Kalmara. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Fidan Aliti.

Adam Eriksson
 86′ Viktor Elm
Max Svensson
15′ 78′ Moestafa El Kabir
Francisco Wanderson do Carmo Carneiro68′
61′ Emaxwell Souza de Lima
Rasmus Jönsson
63′ Måns Söderqvist
Adham El-Youssef
63′ Mahmoud Khair Mohammed Dhadha
Johan Persson60′
61′ Pape Alioune Diouf
Filip Sjöberg
78′ Nils Fröling
Andri Rúnar Bjarnason68′
Isak Magnusson

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Kalmara przyznał jedną żółtą.

Zespół Kalmara w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.