Liga szwedzka - 8. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - Falkenbergs FF 1-0 (0-0)

15 lipca na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się mecz 8. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Falkenbergs. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Djurgardens 1-0.

A. Witry 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Djurgardens wygrał aż siedem razy, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sanderowi van Looyowi z zespołu gości. Była to 32. minuta starcia.

Między 54. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Nsima Peter zastąpił Kalle Söderströma.

W tej samej minucie w drużynie Falkenbergs doszło do zmiany. Christoffer Carlsson wszedł za Lorika Ademiego. Trener Djurgardens postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Harisa Radetinaca i na pole gry wprowadził napastnika Emira Kujovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Tobias Englund osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 54. minucie.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Djurgardens doszło do zmiany. Jonathan Augustinsson wszedł za Curtisa Edwardsa. W tej samej minucie trener Falkenbergs postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Antona Wedego wszedł Jacob Ericsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Djurgardens: Carlowi Leifsonowi w 87. minucie i Karl Holmbergowi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Aslak Fonn dla drużyny Djurgardens. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carl Leifson.

Minutę później w zespole Falkenbergs doszło do zmiany. Melker Nilsson wszedł za Tibora Brinka-Jozę.

Viktor Noring
 90′ Aslak Fonn Witry
Tibor Brink-Joza90′
Erik Johansson
Tobias Englund54′ 83′
87′ Carl Elliot Leifson Käck
Carl Johansson
59′ Jacob Une-Larsson
Tobias Karlsson60′
86′ Curtis Edwards
Sander van Looy32′
Jesper Karlström
Anton Wede86′
63′ Haris Radetinac
Lorik Ademi61′
Jonathan Ring
John Björkengren
Fredrik Ulvestad
Marcus Mathisen
90′ Karl Holmberg
Nsima Peter61′
Tommy Vaiho
Nadeem Omar
86′ Jonathan Augustinsson
Kalle Söderström61′
63′ Emir Kujović
John Chibuike
Oscar Pettersson
Edi Sylisufaj

Drużyna Djurgardens była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Djurgardens przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Falkenbergs w drugiej połowie dokonała czterech zmian.