Liga szwedzka - 8. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - Elfsborg Boras 6-0 (2-0)

16 lipca na Bravida Arena w Göteborgu odbyło się starcie 8. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Elfsborg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Häcken 6-0.

Ahmed Yasin 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna Elfsborg wygrała aż 20 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 10.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Tim Rönning zastąpił Mathiasa Dyngelanda.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Elfsborg: Sivertowi Heltnemu w 22. i Simonowi Strandowi w 42. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Häcken w 43. minucie spotkania, gdy Patrik Wålemark strzelił pierwszego gola.

Drużyna Elfsborg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Gustav Berggren. Przy strzeleniu gola pomagał Patrik Wålemark.

Drugą połowę drużyna Elfsborg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Gojaniego wszedł Samuel Holmen.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy pokonał bramkarza Alexander Toft.

W 53. minucie w zespole Häcken doszło do zmiany. Gustaf Nilsson wszedł za Alexandra Tofta. W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Peter Abrahamsson, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Häcken w 56. minucie spotkania, gdy Daleho Irandust strzelił z karnego czwartego gola. Chwilę później trener Elfsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Marokhy Ndione, a murawę opuścił Rasmus Alm.

W tej samej minucie w drużynie Häcken doszło do zmiany. Alexander Faltsetas wszedł za Erika Friberga. Trener Häcken wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alego Youssefa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Patrik Wålemark. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W tej samej minucie Per Frick został zmieniony przez Deniza Hümmeta, a za Simona Olssona wszedł na boisko Jacob Ondrejka, co miało wzmocnić zespół Elfsborg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Zutę na Adama Anderssona w 78. minucie oraz Leo Bengtssona na Ahmeda Yasina w tej samej minucie.

W 73. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Johanowi Larssonowi z Elfsborg.

Trzeba było trochę poczekać, aby Daleho Irandust wywołał eksplozję radości wśród kibiców Häcken, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik na 6-0 podwyższył Ahmed Yasin. Asystę przy golu zanotował Gustav Berggren.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Simon Strand, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 42. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-0.

BK Häcken
55′ Peter Abrahamsson
Tim Rönning18′
 45′ Gustav Berggren
Leo Väisänen
78′ Leonard Zuta
Rasmus Alm60′
78′ Leo Bengtsson
Robert Gojani46′
60′ Erik Friberg
Sivert Heltne Nilsen22′
 56′ (k.), 85′ Daleho Irandust
Simon Olsson67′
 43′ 60′ Patrik Wålemark
Per Frick60′
 49′ 53′ Alexander Toft Søderlund
Jesper Karlsson
Jonathan Rasheed
Mathias Lønne Dyngeland18′
78′ Adam Andersson
Frederik Holst
60′ Alexander Faltsetas
Christopher Mcvey
Adnan Maric
Samuel Holmen46′
78′  90′ Ahmed Yasin
Jacob Ondrejka67′
60′ Ali Youssef
Deniz Hümmet60′
53′ Gustaf Nilsson
Marokhy Ndione60′

Zespół Elfsborg zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Elfsborg obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.