Liga szwedzka - 8. kolejka Allsvenskan: AFC Eskilstuna - Falkenbergs FF 0-0

11 maja na Tunavallen odbył się pojedynek 8. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Eskilstuny City i Falkenbergs. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Starcie obejrzało 2 823 widzów.

8. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-05-11 16:00 | Stadion: Tunavallen | Widzów: 2823 | Arbiter: G. Maqedonci
AFC Eskilstuna
Falkenbergs FF
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Falkenbergs wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 33. minucie Adi Nalic został zastąpiony przez Ivana Bobkę.

W 53. minucie w zespole Falkenbergs doszło do zmiany. Per Karlsson wszedł za Tibora Jozę. Niedługo później trener Falkenbergs postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Johna Chibuike'a. Na boisko wszedł Edi Sylisufaj, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 68. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Denni Avdić nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Eskilstuny City. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kadira Hodzica z Eskilstuny City, a w 87. minucie Johna Björkengrena z drużyny przeciwnej.

Tibor Brink-Joza53′
86′ Kadir Hodzic
Tobias Karlsson
86′ Gustav Jarl
John Björkengren87′
33′ Adi Nalic
Kalle Söderström
Anel Rashkaj
Anton Wede
68′ (k.) 72′ Denni Robin Avdić
Ludvig Johansson
86′ Ferid Ali
Per Karlsson53′
33′ Ivan Bobko
Johan Lassagård
Ismet Lushaku
Robin Östlind
Daniel Miljanovic
Hampus Svensson
72′ Kristijan Miljević
Edi Sylisufaj65′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Falkenbergs w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.