Liga szwedzka - 7. kolejka Allsvenskan: Örebro SF - Varbergs BoIS FC 1-0 (0-0)

12 lipca na Behrn Arena odbyło się starcie 7. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Örebro i Varbergsu BoIS FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Örebro 1-0.

A. Mehmeti 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Örebro wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Segera z Örebro, a w 26. minucie Robina Tranberga z drużyny przeciwnej.

W 52. minucie kartkę dostał Hampus Zackrisson z drużyny gości.

Jedynego gola meczu strzelił Agon Mehmeti dla zespołu Örebro. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Johan Mårtensson.

W 63. minucie kartką został ukarany Anton Liljenbäck, zawodnik gości. W 68. minucie Agon Mehmeti został zmieniony przez Erika Björndahla. W 70. minucie w jedenastce Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Albin Winbo wszedł za Alberta Ejupiego.

W następstwie utraty gola trener Varbergsu BoIS FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Adamę Fofanę i na pole gry wprowadził napastnika Astrita Seljmaniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varbergsu BoIS FC: Hampus Zackrisson, Luke Le Roux, Alexander Johansson, na ich miejsce weszli: Jesper Modig, Keanin Ayer, Alibek Aliev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacka Lahnego, Erika Björndahla zajęli: Jake Larsson, Dennis Collander. Na osiem minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Astritowi Seljmaniemu z Varbergsu BoIS FC.

Gustaf Norlin
12′ David Seger
Albert Ejupi70′
 61′ 68′ Agon Mehmeti
Luke Le Roux90′
80′ Jack Lahne
Erion Sadiku
88′ Dennis Collander
Albin Winbo70′
80′ Jake Larsson
Alibek Aliev90′
68′ 88′ Erik Björndahl
Astrit Seljmani70′ 82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Örebro, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół Örebro w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.