Liga szwedzka - 7. kolejka Allsvenskan: Mjällby AIF - BK Häcken 3-1 (1-0)

W pojedynku 7. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 12 lipca, drużyna Mjällby wygrała z Häcken 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Strandvallen w Sölvesborg.

V. Agardius 54' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Häcken wygrała aż 15 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Mjällby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Besard Sabovic. Asystę przy bramce zaliczył David Batanero.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mjällby.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik na 2-0 podwyższył Mamudo Moro.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mamudo Moro z Mjällby.

W 54. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Mjällby Viktor Agardius. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Leonardowi Zucie, zawodnikowi gości.

Po chwili trener Häcken postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Ali Youssef, a murawę opuścił Ahmed Yasin. W tej samej minucie Leo Bengtsson zastąpił Jasse Tuominena. Chwilę później trener Mjällby postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joela Nilssona wszedł Jonathan Tamimi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Mjällby utrzymać prowadzenie.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gustava Berggrena z Häcken, a w 76. minucie Marka Johanssona z drużyny przeciwnej. Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Häcken: Elohor Ekpolo, Gustav Berggren, Alexander Toft, na ich miejsce weszli: Patrik Wålemark, Adam Andersson, Adnan Maric. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Besarda Sabovica, Mamuda Moro zajęli: Moses Ogbu, Jacob Bergström. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

BK Häcken
76′ Marko Johansson
Peter Abrahamsson
54′ (samob.) Viktor Agardius
Leonard Zuta57′
 31′ 77′ Besard Sabovic
Ahmed Yasin63′
David Batanero Puigbò
Leo Bengtsson63′
Jesper Gustavsson
Erik Friberg
66′ Joel Nilsson
Daleho Irandust
 46′, 52′ 86′ Mamudo Moro
Alexander Toft Søderlund85′
Carljohan Eriksson
Jonathan Rasheed
Eric Björkander
Adam Andersson76′
66′ Jonathan Tamimi
Alexander Faltsetas
Viktor Gustafsson
Adnan Maric85′
86′ Jacob Bergström
Jasse Tuominen63′
77′ Moses Ogbu
Patrik Wålemark76′
Taylor Silverholt
Ali Youssef63′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Häcken pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Häcken w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.