Liga szwedzka - 7. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - IFK Norrköping 1-1 (1-0)

13 lipca na Eleda Stadion odbył się mecz 7. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i Norrköpinga. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

P. Almqvist 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka Malmö wygrała 19 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez zespół Malmö w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie bramkę zdobył Søren Krukow. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anders Christiansen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malmö.

Drugą połowę jedenastka Norrköpinga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alexandra Franssona wszedł Jonathan Levi. W 59. minucie kartkę dostał Eric Smith z Norrköpinga.

Po chwili trener Malmö postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Fouada Bachirou. Na boisko wszedł Bonke Innocent, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie kartkę dostał Anders Christiansen, piłkarz Malmö. W 76. minucie Ola Toivonen został zastąpiony przez Guillerma Molinsa.

W tej samej minucie w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Andreas Blomqvist wszedł za Erica Smitha. Trener Norrköpinga postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Ísaka Jóhannessona i na pole gry wprowadził napastnika Pontusa Almqvista, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Jonas Knudsen z drużyny gospodarzy.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 88. minucie wynik ustalił Pontus Almqvist. Bramka padła po podaniu Rasmusa Lauritsena.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Henrik Castegren
84′ Jonas Knudsen
Filip Dagerstål
Eric Larsson
Lars Christian Krogh Gerson
68′ Fouad Bachirou
Rasmus Lauritsen
75′ Anders Christiansen
Ísak Bergmann Jóhannesson81′
 36′ Søren Krukow Rieks
Sead Haksabanovic
Oscar Lewicki
Alexander Fransson46′
76′ Ola Toivonen
Christopher Telo
68′ Bonke Innocent
Jonathan Levi46′
76′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Pontus Almqvist81′  88′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Malmö obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Malmö w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.