Liga szwedzka - 7. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Elfsborg Boras 1-2 (1-0)

13 lipca na Guldfågeln Arena odbyło się spotkanie 7. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Elfsborg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Elfsborg 2-1.

S. Holmén 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 meczów zespół Elfsborg wygrał 17 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fidan Aliti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kalmara , strzelając gola w 14. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Perowi Frickowi z Elfsborg. Była to 27. minuta starcia. W 30. minucie Joseph Okumu zastąpił Gustava Henrikssona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kalmara.

Drugą połowę drużyna Elfsborg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Frederika Holsta wszedł Samuel Holmen. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Elfsborg: Gustavowi Henrikssonowi w 57. i Sivertowi Heltnemu w 62. minucie.

Trener Elfsborg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Deniza Hümmeta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Per Frick. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy Elfsborg: Jacob Ondrejka, Marokhy Ndione, a na ich miejsce weszli Jesper Karlsson, Rasmus Alm. Chwilę później trener Kalmara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł York Rafael, a murawę opuścił Isak Magnusson.

Między 77. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Sivert Heltne. W zdobyciu bramki pomógł Johan Larsson.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole Kalmara doszło do zmiany. Johan Arvidsson wszedł za Edvina Cronę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Elfsborg przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Samuel Holmen. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Johan Larsson.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Tim Rönning
 14′ 84′ Fidan Aliti
Frederik Holst46′
Gbenga Arokoyo
Johan Larsson
Emin Nouri
Joseph Okumu30′
88′ Edvin Crona
Jesper Karlsson70′
73′ Isak Magnusson
Per Frick27′ 63′
Tobias Andersson
Mathias Lønne Dyngeland
Johan Stenmark
Gustav Henriksson30′ 57′
88′ Johan Arvidsson
Deniz Hümmet63′
73′ 79′ York Rafael
Marokhy Ndione70′

Jedenastka Elfsborg była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Kalmara otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Drużyna Kalmara w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.