Liga szwedzka - 7. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - IK Sirius Fotboll 0-0

W meczu 7. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 11 lipca, jedenastka Hammarby zremisowała z IK Sirius 0-0. Pojedynek odbył się na Tele2 Arena w Sztokholmu.

7. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2020-07-11 15:00 | Stadion: Tele2 Arena | Arbiter: M. Al Hakim
Hammarby Sztokholm
IK Sirius Fotboll
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Hammarby wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dennisa Widgrena z Hammarby, a w 27. minucie Karla Larsona z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie kartkę dostał Jeppe Andersen, piłkarz gospodarzy. W 63. minucie za Darijana Bojanica wszedł Paulinho.

Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Hammarby: Alexander Kačaniklić, Jeppe Andersen, Simon Sandberg, na ich miejsce weszli: Aimar Sher, Serge Martinsson-Ngouali, Tim Söderström. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mohammeda Saeida, Karla Larsona zajęli: Adam Hellborg, Adam Ståhl. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdula Khalilego z Hammarby, a w 71. minucie Adama Hellborga z drużyny przeciwnej. Trener IK Sirius postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Eliasa Anderssona i na pole gry wprowadził napastnika Joakima Perssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mads Fenger z drużyny gospodarzy.

Tim Björkström
90′ Mads Fenger
Axel Björnström
78′ Simon Sandberg
Kebba Ceesay
10′ Dennis Widgren
Hjalmar Ekdal
53′ 68′ Jeppe Andersen
Karl Larson27′ 74′
63′ Darijan Bojanic
Mohammed Saeid63′
68′ Alexander Kačaniklić
Elias Andersson83′
66′ Abdul Rahman Khalili
Adam Hellborg63′ 71′
68′ Serge Junior Martinsson-Ngouali
Laorent Shabani
68′ Aimar Sher
Adam Ståhl74′
78′ Tim Söderström
Niklas Thor
63′ Paulo José de Oliveira
Kennedy Igboananike

Joakim Persson83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze IK Sirius otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół IK Sirius w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.