Liga szwedzka - 7. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - Malmö FF 1-2 (1-2)

W spotkaniu 7. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 5 maja, jedenastka Falkenbergs przegrała z Malmö 1-2 (1-2). Mecz na Falcon Alkoholfri Arena obejrzało 5 252 widzów.

7. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-05-05 15:00 | Stadion: Falcon Alkoholfri Arena | Widzów: 5252 | Arbiter: M. Al Hakim
M. Rosenberg 6',25'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Malmö wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Malmö nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Markus Rosenberg. Sytuację bramkową stworzył Arnór Traustason.

W 25. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Markus Rosenberg z Malmö. W 29. minucie w jedenastce Malmö doszło do zmiany. Behrang Safari wszedł za Fouada Bachirou.

Piłkarze Falkenbergs odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kalle Söderström. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jacob Ericsson.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

W 56. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Markus Rosenberg nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Malmö. W 61. minucie kartkę dostał Eric Larsson z Malmö.

W 64. minucie za Andreasa Vindheima wszedł Jo Inge Berget. Między 66. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Falkenbergs nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antona Wedego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tobias Englund.

W 77. minucie John Chibuike został zmieniony przez Kirilla Pogrebnyaka, a za Jacoba Ericssona wszedł na boisko Robin Östlind, co miało wzmocnić jedenastkę Falkenbergs. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sørena Krukowa na Erdala Rakipa. Drużynie Falkenbergs zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Malmö.

Andreas Aalen Vindheim64′
77′ Tobias Englund
Rasmus Bengtsson
88′ Jacob Ericsson
Søren Krukow Rieks79′
70′ Marcus Mathisen
Oscar Lewicki
 45′ Kalle Söderström
Arnór Ingvi Traustason
Nsima Peter
Marcus Antonsson
66′ 77′ John Chibuike
Romain Gall
88′ Robin Östlind
Bonke Innocent
Hampus Svensson
Erdal Rakip79′
77′ Anton Wede
Jo Inge Berget64′
77′ Kirill Pogrebnyak
Guillermo Federico Molins Palmeiro

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.