Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - IFK Goeteborg 3-1 (1-0)

6 lipca na Östgötaporten odbył się pojedynek 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Norrköpinga i Goeteborga. Mecz zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 3-1.

P. Karlsson-Lagemyr 72'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 starć drużyna Goeteborga wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Norrköpinga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Ísak Jóhannesson. Sytuację bramkową stworzył Sead Haksabanovic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Norrköpinga.

Drugą połowę jedenastka Norrköpinga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carla Björka wszedł Andreas Blomqvist. W 61. minucie Noah Alexandersson został zmieniony przez Hosama Aiesha.

W tej samej minucie w zespole Goeteborga doszło do zmiany. Giorgi Kharaishvili wszedł za Sargona Abrahama.

Drużyna Norrköpinga długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 46 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Patrik Karlsson-Lagemyr. Przy strzeleniu gola asystował Emil Holm.

W 74. minucie kartką został ukarany André Calisir, zawodnik gości.

Prawie natychmiast Lars Gerson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norrköpinga, strzelając kolejnego gola w 75. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Ísaka Jóhannessona.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Larsa Gersona z Norrköpinga, a w 83. minucie Alexandra Jallowa z drużyny przeciwnej. Od 87 minuty boisko opuścili zawodnicy Norrköpinga: Ísak Jóhannesson, Christoffer Nyman, na ich miejsce weszli: Ishaq Abdulrazak, Pontus Almqvist. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patrika Karlssona-Lagemyra, Alexandra Jallowa zajęli: Victor Wernersson, Amin Affane.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 90. minucie spotkania, gdy Pontus Almqvist zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Sead Haksabanovic.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Emil Holm
 75′ 78′ Lars Christian Krogh Gerson
Alexander Jallow83′ 87′
Rasmus Lauritsen
Jesper Tolinsson
Sead Haksabanovic
Noah Alexandersson61′
 26′ 87′ Ísak Bergmann Jóhannesson
Alexander Farnerud
Eric Anders Smith
August Erlingmark
Simon Thern
Alhassan Yusuf
46′ Carl Björk
Sargon Abraham 61′
90′ Christoffer Nyman
Victor Wernersson87′
87′ Ishaq Abdulrazak
Amin Affane87′
46′ Andreas Blomqvist
Hosam Aiesh61′
Manasse Kusu
Adil Titi
90′  90′ Pontus Almqvist
Giorgi Kharaishvili61′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Goeteborga przyznał dwie.

Jedenastka Norrköpinga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.