Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan: IFK Goeteborg - AIK Fotboll 3-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 29 kwietnia, drużyna Goeteborga wygrała z Fotboll 3-0 (1-0). Mecz na Nya Ullevi w Göteborgu obejrzało 15 311 widzów.

S. Abraham 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków jedenastka Fotboll wygrała 22 razy i zanotowała 21 porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 35. minucie w drużynie Goeteborga doszło do zmiany. Sargon Abraham wszedł za Robina Södera.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fotboll: Danielowi Sundgrenowi w 44. minucie i Enochowi Adu w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goeteborga w 45. minucie spotkania, gdy Giorgi Kharaishvili strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Goeteborga.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patrika Karlssona-Lagemyra z Goeteborga, a w 59. minucie Karola Metsa z drużyny przeciwnej. W 60. minucie Heradi Rashidi został zmieniony przez Saku Ylätupę.

Zespół Fotboll ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Patrik Karlsson-Lagemyr. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Giorgi Kharaishvili.

W 74. minucie w zespole Fotboll doszło do zmiany. Anton Salétros wszedł za Henoka Goitoma. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Anton Salétros z jedenastki gości.

Niedługo później Sargon Abraham wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goeteborga, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Patrik Karlsson-Lagemyr.

W 83. minucie arbiter ukarał kartką Augusta Erlingmarka, zawodnika Goeteborga. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Fotboll doszło do zmiany. Bilal Hussein wszedł za Chinedu Obasiego. Chwilę później trener Goeteborga postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Patrika Karlssona-Lagemyra wszedł Edvin Dahlqvist, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w zespole Goeteborga doszło do zmiany. Adil Titi wszedł za Augusta Erlingmarka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Karol Mets59′
83′ 90′ August Erlingmark
Daniel Sundgren44′
Alhassan Yusuf
Enoch Kofi Adu45′
Erik Benjamin Nygren
Heradi Rashidi60′
35′ Robin Söder
Tarik Elyounoussi
 45′ Giorgi Kharaishvili
Chinedu Obasi Ogbuke85′
 65′ 58′ 90′ Patrik Karlsson-Lagemyr
Daniel Fredrik Granli
90′ Edvin Dahlqvist
Magnar Oedegaard
Emil Holm
Panajotis Dimitriadis
Rasmus Wikström
Bilal Hussein85′
90′ Adil Titi
Anton Salétros74′ 77′
35′  81′ Sargon Abraham
Saku Tuomas Severi Ylätupa60′

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Fotboll przyznał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.