Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan: Hammarby - Djurgardens 2-1 (2-1)

W starciu 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna Hammarby zwyciężyła z Djurgardens 2-1 (2-1). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 27 554 widzów.

M. Turay 29'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania jedenastka Hammarby wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Imadowi Khalilemu z jedenastki Hammarby.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 19. minucie spotkania, gdy Nikola Dżurdżić zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Imad Khalili.

Zawodnicy Djurgardens odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Mohamed Buya. Przy zdobyciu bramki asystował Aslak Fonn.

Piłkarze Hammarby szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie Viðar Kjartansson dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zanotował Darijan Bojanic.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Hammarby: Nikoli Dżurdżić w 42. minucie i Darijanowi Bojanicowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Na drugą połowę drużyna Hammarby wyszła w zmienionym składzie, za Darijana Bojanica, Madsa Fengera weszli Tim Söderström, Mats Solheim. Także jedenastka Djurgardens rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jonathana Augustinssona wszedł Haris Radetinac. W 56. minucie sędzia ukarał kartkami Jeppe'a Andersena z Hammarby oraz Astrita Ajdarevicia z zespołu Djurgardens.

Niestety w 58. minucie meczu Gianluca Curci bramkarz Hammarby z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Davora Blaževicia - rezerwowego bramkarza jedenastki. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Djurgardens: Perowi Worre'owi w 68. i Erikowi Johanssonowi w 76. minucie. W 80. minucie Aslak Fonn został zastąpiony przez Dzenisa Kozicę.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Djurgardens doszło do zmiany. Kevin Walker wszedł za Jespera Karlströma.

Jonathan Augustinsson46′
46′ Mads Fenger
Aslak Fonn Witry80′
Simon Sandberg
Erik Johansson76′
Dennis Widgren
Carl Elliot Leifson Käck
14′ Imad Khalili
Jacob Une-Larsson
56′ Jeppe Andersen
Jonathan Ring
45′ 46′ Darijan Bojanic
Astrit Ajdarević56′
 38′ Viðar Örn Kjartansson
Jesper Karlström83′
Muamer Tankovic
Fredrik Ulvestad
 19′ 42′ Nikola Dżurdżić
Mohamed Buya Turay  29′
58′ Davor Blažević
Tommy Vaiho
Jean Carlos de Brito
Alexander Abrahamsson
Odilon Kossounou
Oliver Granberg
46′ Mats Solheim
Dzenis Kozica80′
Leo Bengtsson
Haris Radetinac46′
Vladimir Rodić
Kevin Walker83′
46′ Tim Söderström
Adam Bergmark-Wiberg

Zawodnicy Hammarby otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.