Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan: GIF Sundsvall - Falkenbergs FF 3-1 (1-0)

29 kwietnia na NP3 Arena odbył się mecz 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Sundsvall i Falkenbergs. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sundsvall 3-1. Spotkanie obejrzało 3 585 widzów.

J. Chibuike 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Sundsvall wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Sundsvall nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Linus Hallenius. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 43. minucie Pa Konate został zmieniony przez Davida Myrestama. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sundsvall.

W 63. minucie w zespole Falkenbergs doszło do zmiany. Kalle Söderström wszedł za Antona Wedego.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Linus Hallenius z Sundsvall. Asystę przy bramce zaliczył Oliver Berg.

Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Tobiasowi Karlssonowi z Falkenbergs. Była to 83. minuta pojedynku. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się John Chibuike. Chwilę później trener Sundsvall postanowił wzmocnić linię napadu i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Linusa Halleniusa. Na boisko wszedł Peter Wilson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Sundsvall, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry trafił Peter Wilson. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Oliver Berg.

Trzy minuty później w jedenastce Sundsvall doszło do zmiany. Pol Moreno wszedł za Erica Björkandera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Johan Brattberg
90′ Eric Björkander
Tibor Brink-Joza
Alexander Blomqvist
Jacob Ericsson
43′ Pa Momodou Konate
Anton Wede63′
 39′, 66′ 90′ Linus Hallenius
Nsima Peter
Lloyd Saxton
Hampus Nilsson
90′ Pol Moreno Sánchez
Tobias Englund74′
43′ David Myrestam
Hampus Svensson
90′  90′ Peter Wilson
John Chibuike78′  86′ (k.)

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Sundsvall, która potrzebowała tylko pięciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia nie ukarał zawodników Sundsvall żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.