Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - Malmö FF 1-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 5 lipca, drużyna Elfsborg wygrała z Malmö 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Borås Arena w Boråsie.

F. Holst 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Jedenastka Malmö wygrała aż 24 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 12.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 25. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Elfsborg i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Elfsborg zdobył Frederik Holst w pierwszej minucie doliczonego czasu. Asystę przy bramce zaliczył Leo Väisänen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Elfsborg.

Drugą połowę zespół Malmö rozpoczął w zmienionym składzie, za Marcusa Antonssona wszedł Arnór Traustason. W 55. minucie Behrang Safari został zastąpiony przez Jonasa Knudsena.

W następstwie utraty bramki trener Malmö postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Erdala Rakipa i na pole gry wprowadził napastnika Isaaca Thelina, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Elfsborg: Rasmus Alm, Robert Gojani, Per Frick, na ich miejsce weszli: Jacob Ondrejka, Sivert Heltne, Marokhy Ndione. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jo Inge Bergeta, Guillerma Molinsa zajęli: Tim Prica, Ola Toivonen. Trener Elfsborg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Deniza Hümmeta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Simon Olsson.

Johan Dahlin
 45′ 25′ Frederik Holst
Anel Ahmedhodzic
Johan Larsson
Eric Larsson
38′ Joseph Okumu
Lasse Nielsen
Simon Strand
Behrang Safari55′
Leo Väisänen
Fouad Bachirou
62′ Rasmus Alm
Oscar Lewicki
62′ Robert Gojani
Erdal Rakip55′
31′ 90′ Simon Olsson
Jo Inge Berget42′ 55′
87′ Per Frick
Amel Mujanic
62′ Sivert Heltne Nilsen
Arnór Ingvi Traustason46′
62′ Jacob Ondrejka
Tim Prica55′
90′ Deniz Hümmet
Isaac Kiese Thelin55′
87′ Marokhy Ndione
Ola Toivonen75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Malmö w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.