Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - AFC Eskilstuna 3-0 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Häcken zwyciężyła z Eskilstuną City 3-0 (0-0). Mecz na Bravida Arena w Göteborgu obejrzało 2 095 widzów.

Paulinho 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Häcken wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Anel Raskaj z zespołu gości. Była to 38. minuta spotkania.

Drugą połowę drużyna Häcken rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nasiru Mohammeda wszedł Ahmed Yasin.

Dopiero w drugiej połowie Adam Andersson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Häcken, strzelając gola w 63. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ahmed Yasin.

W 64. minucie Daleho Irandust zastąpił Mervana Çelika. W następstwie utraty gola trener Eskilstuny City postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ferida Alego i na pole gry wprowadził napastnika Ousmane'a Camarę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie kartkę dostał Adi Nalic z Eskilstuny City.

Drużyna Eskilstuny City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Paulinho. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Ahmed Yasin.

Po chwili trener Häcken postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Erika Friberga wszedł Gustav Berggren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adam Andersson z Häcken. Asystę przy bramce zanotował Alexander Jeremejeff.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Adnan Kojic
 63′, 90′ Adam Andersson
José León Bernal
Alexander Faltsetas
Wilhelm Loeper81′
79′ Erik Friberg
Ferid Ali64′
64′ Daleho Irandust
Adi Nalic67′
46′ Nasiru Mohammed
Anel Rashkaj38′
Alexander Thomas Jeremejeff
Denni Robin Avdić
 72′ Paulo José de Oliveira
Onyedikachuwu Samuel Nnamani82′
Jonathan Rasheed
Wille Jakobsson
79′ Gustav Berggren
Medi Dresevic
Johan Hammar
Artem Rakhmanov
Oskar Sverrisson
Ivan Bobko
64′ Mervan Çelik
Kristijan Miljević82′
46′ Ahmed Yasin
Vladislav Bragin81′
Viktor Lundberg
Ousmane Camara64′

Arbiter nie ukarał zawodników Häcken żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.