Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - Falkenbergs FF 1-1 (0-0)

W starciu 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 5 lipca, zespół Fotboll zremisował z Falkenbergs 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Friends Arena w Solnej.

N. Peter 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Fotboll wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Fotboll próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu dostał Paulos Abraham z jedenastki gospodarzy. Była to 37. minuta spotkania.

W 58. minucie Melker Nilsson został zmieniony przez Marcusa Mathisena. W tej samej minucie w zespole Falkenbergs doszło do zmiany. Christoffer Carlsson wszedł za Lorika Ademiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Falkenbergs w 62. minucie spotkania, gdy Nsima Peter zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Tobias Englund.

W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Rasmus Lindkvist, Bilal Hussein, a na ich miejsce weszli Karol Mets, Eric Kahl. Kibice Fotboll nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Silvę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tom Strannegard. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Falkenbergs: Nsima Peter, John Chibuike, Tibor Brink-Joza, na ich miejsce weszli: Edi Sylisufaj, Anton Wede, Kalle Söderström. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Granlego, Saku Ylätupy zajęli: Heradi Rashidi, Jasir Asani.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Paulos Abraham. Asystę przy golu zanotował Jasir Asani.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Johan Brattberg
78′ Daniel Fredrik Granli
Tibor Brink-Joza76′
67′ Eric Kahl
Tobias Englund
67′ Karol Mets
Carl Johansson
Robin Tihi
Tobias Karlsson
67′ Tom Strannegard
Sander van Looy
85′ Saku Tuomas Severi Ylätupa
Lorik Ademi58′
Sebastian Larsson
John Björkengren
Ebenezer Ofori
Melker Nilsson58′
 90′ 37′ Paulos Abraham
John Chibuike76′
Henok Goitom
Nsima Peter  62′ 67′
Kyriakos Stamatopoulos
Viktor Noring
67′ Rasmus Lindkvist
Jacob Ericsson
Enoch Kofi Adu
Christoffer Carlsson58′
85′ Jasir Asani
Marcus Mathisen58′
67′ Bilal Hussein
Kalle Söderström76′
78′ Heradi Rashidi
Anton Wede76′
67′ Stefan Silva
Edi Sylisufaj67′

Przewaga drużyny Fotboll w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Falkenbergs żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.