Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Örebro SF - BK Häcken 0-0

2 lipca na Behrn Arena odbyło się starcie 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Örebro i Häcken. Mecz zakończył się remisem 0-0.

5. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2020-07-02 19:00 | Stadion: Behrn Arena | Arbiter: M. Al Hakim
Örebro SF
BK Häcken
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 starć drużyna Häcken wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie kartkę dostał Eddie Granlund z drużyny gospodarzy. W 70. minucie Michael Almebäck został zastąpiony przez Benjamina Hjertstranda.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Häcken: Ahmed Yasin, Erik Friberg, a na ich miejsce weszli Gustav Berggren, Jasse Tuominen. Po chwili trener Örebro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Nordina Gerzicia. Na boisko wszedł Robin Book, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Jack Lahne został zmieniony przez Agona Mehmetiego, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu za Johana Mårtenssona wszedł na boisko Simon Amin, co miało wzmocnić jedenastkę Örebro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leo Bengtssona na Patrika Wålemarka.

Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Peter Abrahamsson
70′ Michael Almebäck
Gustav Berggren70′
52′ Eddie Albin Alexander Granlund
Rasmus Lindgren
Andreas Skovgaard
Joona Toivio
86′ Kevin Wright
Leonard Zuta
Nahir Besara
Daleho Irandust
76′ Nordin Gerzić
Leo Bengtsson82′
Jake Larsson
Adam Andersson
90′ Johan Mårtensson
Alexander Faltsetas90′
Erik Björndahl
Jasse Tuominen70′
76′ Jack Daniel Kalichi Lahne
Alexander Toft Søderlund
Gustav Leijon
Jonathan Rasheed
Hussein Ali
Elohor Godswill Ekpolo
70′ Benjamin Hjertstrand
Erik Friberg70′
90′ Simon Amin
Adnan Maric
76′ 77′ Robin Book
Patrik Wålemark82′
David Seger
Ahmed Yasin70′
76′ Agon Mehmeti
Ali Youssef

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Häcken w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.