Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - Hammarby Sztokholm 4-1 (0-1)

24 kwietnia na Swedbank Stadion odbył się pojedynek 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i Hammarby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Malmö 4-1. Na stadionie stawiło się 16 065 widzów.

5. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-04-24 19:00 | Stadion: Eleda Stadion | Widzów: 16065 | Arbiter: K. Karlsson
M. Tankovic 12'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Malmö wygrał 17 razy i zanotował 11 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Hammarby otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Muamer Tankovic. W zdobyciu bramki pomógł Jeppe Andersen.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Hammarby: Muamerowi Tankovicowi w 22. i Simonowi Sandbergowi w 39. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hammarby.

Na drugą połowę zespół Malmö wyszedł w zmienionym składzie, za Andreasa Vindheima wszedł Jo Inge Berget.

Trzeba było trochę poczekać, aby Arnór Traustason wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając bramkę w 52. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Oscar Lewicki.

W 55. minucie kartkę dostał Anders Christiansen, zawodnik Malmö.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 60. minucie spotkania, gdy Marcus Antonsson zdobył drugą bramkę. W 63. minucie za Dennisa Widgrena wszedł Mats Solheim.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Søren Krukow z Malmö. W 69. minucie w zespole Hammarby doszło do zmiany. Vladimir Rodić wszedł za Imada Khalilego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Søren Krukow. Bramka padła po podaniu Arnóra Traustasona.

W 76. minucie Arnór Traustason został zmieniony przez Erdala Rakipa, a za Marcusa Antonssona wszedł na boisko Guillermo Molins, co miało wzmocnić jedenastkę Malmö. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muamera Tankovica na Leo Bengtssona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmö w 82. minucie spotkania, gdy Markus Rosenberg strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Jo Inge Berget.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Gianluca Curci
46′ Andreas Aalen Vindheim
Dennis Widgren63′
55′ Anders Christiansen
Darijan Bojanic
 70′ 66′ Søren Krukow Rieks
Jeppe Andersen
Oscar Lewicki
Imad Khalili69′
 52′ 76′ Arnór Ingvi Traustason
Viðar Örn Kjartansson
 82′ Markus Rosenberg
Nikola Dżurdżić
 60′ 81′ Marcus Antonsson
Mats Solheim63′
76′ Erdal Rakip
Leo Bengtsson81′
46′ Jo Inge Berget
Olle Edlund
81′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Vladimir Rodić69′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.