Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - Djurgardens Sztokholm 1-0 (1-0)

1 lipca na Eleda Stadion odbył się pojedynek 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i Djurgardens. Starcie zakończyło się zwycięstwem Malmö 1-0.

A. Christiansen 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 meczów drużyna Malmö wygrała 23 razy i zanotowała 18 porażek oraz sześć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie kartkę dostał Erik Johansson z Djurgardens.

W 33. minucie Edward Chilufya został zastąpiony przez Emira Kujovicia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Behrang Safari, zawodnik Malmö.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Malmö w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie Anders Christiansen dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 45. minucie arbiter przyznał kartkę Jonathanowi Augustinssonowi z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malmö.

Między 46. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy Malmö: Søren Krukow, Behrang Safari, Jo Inge Berget, na ich miejsce weszli: Arnór Traustason, Jonas Knudsen, Marcus Antonsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacoba Une'a-Larssona, Jonathana Ringa, Karl Holmberga zajęli: Carl Leifson, Curtis Edwards, Astrit Ajdarević. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jespera Karlströma z Djurgardens, a w 70. minucie Arnóra Traustasona z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Malmö postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Erdala Rakipa wszedł Eric Larsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Malmö utrzymać prowadzenie. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Malmö doszło do zmiany. Guillermo Molins wszedł za Andersa Christiansena. W drugiej połowie nie padły gole.

Aslak Fonn Witry
39′ 62′ Behrang Safari
Erik Johansson29′
46′ Søren Krukow Rieks
Jacob Une-Larsson51′
Fouad Bachirou
Jesper Karlström64′
 43′ 84′ Anders Christiansen
Haris Radetinac
Oscar Lewicki
Jonathan Ring67′
74′ Erdal Rakip
Fredrik Ulvestad
62′ Jo Inge Berget
Edward Chilufya33′
Isaac Kiese Thelin
Karl Holmberg67′
Dušan Melichárek
Tommy Vaiho
62′ Jonas Knudsen
Carl Elliot Leifson Käck51′
74′ Eric Larsson
Astrit Ajdarević67′
46′ 70′ Arnór Ingvi Traustason
Curtis Edwards67′
62′ Marcus Antonsson
Kevin Walker
84′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Emir Kujović33′
Tim Prica
Oscar Pettersson

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Malmö, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Djurgardens wymieniła czterech graczy.