Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Östersunds FK 1-2 (1-0)

1 lipca na Guldfågeln Arena odbyło się starcie 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Östersunds. Mecz zakończył się zwycięstwem Östersunds 2-1.

R. Amin 88'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka Kalmara wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Noah Sonko-Sundbergowi z Östersunds.

W 43. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Östersunds Ludvig Fritzson. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Isak Ssewankambo, piłkarz gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kalmara.

Drugą połowę zespół Östersunds rozpoczął w zmienionym składzie, za Ludviga Fritzsona wszedł Kalpi Ouattara.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Isak Ssewankambo. Asystę przy golu zaliczył Simon Kroon.

W 61. minucie Viktor Elm został zastąpiony przez Emina Nouriego. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Filip Sachpekidis, Isak Jansson, a na ich miejsce weszli Edvin Crona, Isak Magnusson. Trener Kalmara postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Yorka Rafala i na pole gry wprowadził napastnika Geira Herrema. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kalmar: Svante'owi Ingelssonowi w 86. i Eminowi Nouriemu w 87. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Östersunds w 88. minucie spotkania, gdy Rewan Amin zdobył z karnego drugą bramkę. W samej końcówce spotkania w drużynie Kalmara doszło do zmiany. Gbenga Arokoyo wszedł za Nilsa Frölinga.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Eirik Haugan
61′ Viktor Elm
Thomas Poppler-Isherwood
Henrik Löfkvist
Noah Sonko-Sundberg42′
72′ York Rafael
Isak Ssewankambo  51′ 45′ 86′
72′ Edvin Crona
Simon Kroon81′
Carl Gustafsson
Rewan Amin  88′ (k.)
86′ Svante Ingelsson
Charlie Colkett75′
Sebastian Ring
Ludvig Fritzson 43′ (samob.) 46′
72′ Isak Magnusson
Felix Hörberg
89′ Nils Fröling
Jordan Attah Kadiri
Tobias Andersson
Sixten Mohlin
89′ Gbenga Arokoyo
Samuel Mensah86′
61′ 87′ Emin Nouri
Kalpi Ouattara46′
Johan Arvidsson
Marco Weymans
72′ Isak Jansson
Blair Turgott81′
72′ Filip Sachpekidis
Brian Martín Pagés
72′ Geir André Herrem
Nebiyou Perry75′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Kalmara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.