Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - Elfsborg Boras 1-1 (0-1)

W starciu 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 1 lipca, jedenastka Norrköpinga zremisowała z Elfsborg 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Östgötaporten.

R. Lauritsen 34' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Elfsborg wygrał aż 17 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Od pierwszych minut zespół Norrköpinga zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Elfsborg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Simon Strand z Elfsborg. Była to 25. minuta spotkania.

W 34. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Norrköpinga Rasmus Lauritsen. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Elfsborg.

W 60. minucie Johan Larsson został zmieniony przez Jacoba Ondrejkę. W tej samej minucie w zespole Elfsborg doszło do zmiany. Christopher Mcvey wszedł za Rasmusa Alma.

W 63. minucie Lars Gerson został zmieniony przez Egzona Binaku, co miało wzmocnić drużynę Norrköpinga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pera Fricka na Marokhy'ego Ndione'a. Trener Norrköpinga postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Andreasa Blomqvista i na pole gry wprowadził napastnika Carla Björka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Filipowi Dagerstålowi, piłkarzowi gospodarzy.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Elfsborg za Simona Olssona wszedł Deniz Hümmet, a w zespole Norrköpinga Ísak Jóhannesson zmienił Pontusa Almqvista.

Zawodnicy Norrköpinga w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej drugiej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Rasmus Lauritsen. Sytuację bramkową stworzył Egzon Binaku.

Trzy minuty później arbiter pokazał kartkę Jesperowi Karlssonowi z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Frederik Holst
71′ Filip Dagerstål
Johan Larsson60′
63′ Lars Christian Krogh Gerson
Joseph Okumu
 90′ 34′ (samob.) Rasmus Lauritsen
Simon Strand25′
88′ Ísak Bergmann Jóhannesson
Leo Väisänen
Sead Haksabanovic
Rasmus Alm60′
70′ Andreas Blomqvist
Mathias Lønne Dyngeland
63′ Egzon Binaku
Rasmus Rosenqvist
88′ Pontus Almqvist
Deniz Hümmet88′
70′ Carl Björk
Marokhy Ndione69′

Przewaga zespołu Norrköpinga w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Jedenastka Elfsborg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Norrköpinga otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Norrköpinga w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.