Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Helsingborgs IF - Mjällby AIF 0-1 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 2 lipca, jedenastka Helsingborgs przegrała z Mjällby 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Olympia.

M. Moro 46'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Helsingborgs wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Anthony van den Hurk z Helsingborgs. Była to 16. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka Helsingborgs wyszła w zmienionym składzie, za Rasmusa Jönssona, Anthony'ego van den Hurka, Brandura Hendrikssona weszli Alex Andersson, Alhaji Gero, Max Svensson. Także w jedenastce Mjällby w czasie przerwy zaszły zmiany, za Viktora Gustafssona wszedł Jacob Bergström.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Mamudo Moro. Przy strzeleniu gola pomógł Joel Nilsson.

W 56. minucie kartkę dostał David Batanero, piłkarz gości. W 61. minucie Besard Sabovic zastąpił Jespera Gustavssona. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Helsingborgs: Ravy'emu Tsouce w 63. i Mohammedowi Abubakariemu w 72. minucie.

W tej samej minucie w drużynie Mjällby doszło do zmiany. Moses Ogbu wszedł za Mamuda Moro. Niedługo później trener Helsingborgs postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Mohammeda Abubakariego. Na boisko wszedł Filip Sjöberg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Mjällby doszło do zmiany. Jonathan Tamimi wszedł za Mohanada Jeahzego.

Eric Björkander
63′ Ravy Tsouka Dozi
Mohanad Jeahze85′
Casper Widell
Jesper Löfgren
72′ 85′ Mohammed Abubakari
David Löfquist
Mikkel Diskerud
Besard Sabovic61′
Armin Gigovic
David Batanero Puigbò56′
46′ Brandur Hendriksson Olsen
Viktor Gustafsson46′
16′ 46′ Anthony van den Hurk
Joel Nilsson
46′ Rasmus Jönsson
Max Watson
85′ Filip Sjöberg
Jesper Gustavsson61′
46′ Max Svensson
Adam Petersson
46′ Alex Timossi Andersson
Jacob Bergström46′
46′ Alhaji Gero
Moses Ogbu72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.