Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Varbergs BoIS FC 1-0 (1-0)

2 lipca na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Varbergsu BoIS FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hammarby 1-0.

G. Ludwigson 33'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Hammarby wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alibka Alieva z Varbergsu BoIS FC, a w 31. minucie Abdula Khalilego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 33. minucie spotkania, gdy Gustav Ludwigson strzelił pierwszego gola. W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aimara Shera z Hammarby, a w drugiej minucie doliczonego czasu Jespera Modiga z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hammarby.

Na drugą połowę zespół Hammarby wyszedł w zmienionym składzie, za Abdula Khalilego wszedł Jeppe Andersen. W 60. minucie Luke Le Roux zastąpił Jona Birkfeldta.

Między 60. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varbergsu BoIS FC: Alibek Aliev, Tashreeq Matthews, Joakim Lindner, na ich miejsce weszli: Rasmus Cronvall, Gustaf Norlin, Erion Sadiku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aimara Shera, Gustava Ludwigsona zajęli: Darijan Bojanic, Imad Khalili. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Keanina Ayera z Varbergsu BoIS FC, a w 77. minucie Alexandra Kačaniklicia z drużyny przeciwnej. Trener Varbergsu BoIS FC postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Albina Winbę i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Nanasiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Hampus Zackrisson
77′ Alexander Kačaniklić
Keanin Ayer71′
31′ 46′ Abdul Rahman Khalili
Luke Le Roux60′
44′ 66′ Aimar Sher
Joakim Lindner80′
 33′ 78′ Gustav Ludwigson
Jon Birkfeldt60′
46′ Jeppe Andersen
Samuel Monday Ayinoko Abu
66′ Darijan Bojanic
Gustaf Norlin61′
78′ Imad Khalili
Erion Sadiku80′
Vladimir Rodić
Rasmus Cronvall60′
Tim Söderström
Sebastian Nanasi80′

Zespół Hammarby był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Varbergsu BoIS FC otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Hammarby w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.