Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - IK Sirius Fotboll 1-2 (1-0)

2 lipca na Falcon Alkoholfri Arena odbył się pojedynek 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Falkenbergs i IK Sirius. Starcie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 2-1.

N. Netabay 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Falkenbergs wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Niedługo po rozpoczęciu meczu Edi Sylisufaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Falkenbergs, zdobywając bramkę w 20. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Kalle Söderström.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eliasa Anderssona z IK Sirius, a w 31. minucie Christoffera Carlssona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Falkenbergs.

Drugą połowę zespół IK Sirius rozpoczął w zmienionym składzie, za Hjalmara Ekdala wszedł Nahom Girmai. W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Kebbie Ceesayowi z IK Sirius.

W 64. minucie za Adama Ståhla wszedł Karl Larson. W tej samej minucie w jedenastce IK Sirius doszło do zmiany. Laorent Shabani wszedł za Eliasa Anderssona. Trener IK Sirius postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mohammeda Saeida i na pole gry wprowadził napastnika Joakima Perssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zawodnicy IK Sirius w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Axel Björnström. Przy strzeleniu gola pomagał Karl Larson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w 71. minucie spotkania, gdy Nahom Girmai zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Axela Björnströma.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Falkenbergs: Marcusowi Mathisenowi w 73. minucie i Nsimie Peter w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Hjalmar Ekdal46′
31′ Christoffer Carlsson
Mohammed Saeid64′
John Björkengren
Elias Andersson25′ 64′
73′ 83′ Marcus Mathisen
Adam Hellborg
83′ Kalle Söderström
Adam Ståhl64′
75′ Anton Wede
Yukiya Sugita83′
 20′ 75′ Edi Sylisufaj
Nahom Girmai Netabay46′  71′
83′ Lorik Ademi
Laorent Shabani64′
83′ Melker Nilsson
Niklas Thor83′
75′ John Chibuike
Kennedy Igboananike
75′ 90′ Nsima Peter
Joakim Persson64′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze IK Sirius otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Falkenbergs w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.