Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - Örebro SF 4-2 (3-0)

24 kwietnia na Borås Arena w Boråsie odbyło się starcie 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg i Örebro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Elfsborg 4-2. Na stadionie stawiło się 4 095 widzów.

J. Larsson 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki jedenastka Elfsborg wygrała 20 razy i zanotowała 16 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy pokazał swoją wyższość. W czwartej minucie bramkę zdobył Samuel Holmen.

W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Robert Gojani, piłkarz Elfsborg.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Samuel Holmen z Elfsborg. Asystę zaliczył Kevin Kabran.

Prawie natychmiast Pawel Cibicki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Elfsborg, zdobywając kolejną bramkę w 35. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Robert Gojani.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Elfsborg wyszła w zmienionym składzie, za Roberta Gojaniego wszedł Stefan Ishizaki. W 54. minucie Daniel Björkman zastąpił Arvida Brorssona.

W tej samej minucie Viktor Prodell został zmieniony przez Michaela Omoha, co miało wzmocnić drużynę Örebro . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Leviego na Deniza Hümmeta w 65. minucie. W 66. minucie kartkę dostał Deniz Hümmet z Elfsborg.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Deniz Hümmet. Bramka padła po podaniu Kevina Kabrana.

Zawodnicy Örebro szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie pierwszą bramkę dla zespołu Örebro zdobył Carlos Strandberg.

W 76. minucie Simon Strand został zmieniony przez Ramiego Kaiba, co miało wzmocnić drużynę Elfsborg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Lorentzsona na Martina Broberga. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia wręczył kartkę Arvidowi Brorssonowi z jedenastki gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik ustalił Jake Larsson. Asystę przy golu zaliczył Filip Rogic.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Martinowi Brobergowi, piłkarzowi gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Daniel Björnkvist
76′ Simon Strand
Martin Olof Lorentzson78′
65′ Jonathan Levi
Johan Bertilsson
8′ 46′ Robert Gojani
Nordin Gerzić
 4′, 33′ Samuel Holmen
Jake Larsson  87′
Simon Olsson
Filip Rogic
 35′ Pawel Cibicki
Arvid Brorsson54′ 84′
76′ Rami Kaib
Simon Amin
46′ Stefan Daisuke Ishizaki
Martin Broberg78′ 90′
Simon Lundevall
Michael Junior Omoh54′
65′  67′ 66′ Deniz Hümmet
Rodin Deprem
Jesper Karlsson
Agon Mehmeti

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Elfsborg zawalczy o kolejne punkty w Uppsali. Jej przeciwnikiem będzie IK Sirius Fotboll. Natomiast w poniedziałek Kalmar FF zagra z drużyną Örebro na jej terenie.