Liga szwedzka - 4. kolejka Allsvenskan: Östersunds FK - IFK Norrköping 2-4 (1-1)

W spotkaniu 4. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 27 czerwca, zespół Östersunds przegrał z Norrköpingiem 2-4 (1-1). Pojedynek odbył się na Jämtkraft Arena.

S. Haksabanovic 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół Östersunds wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Jedenastka Östersunds od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Östersunds w 35. minucie spotkania, gdy Simon Kroon zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Aly Keita.

Piłkarze Norrköpinga nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył z karnego Christoffer Nyman.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Östersunds wyszła w zmienionym składzie, za Feliksa Hörberga wszedł Nebiyou Perry.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Jordan Kadiri. Asystę przy golu zaliczył Nebiyou Perry.

W 61. minucie Marco Weymans zastąpił Kalpiego Ouattarę. Chwilę później trener Norrköpinga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Andreasa Blomqvista. Na boisko wszedł Ishaq Abdulrazak, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna Norrköpinga wyrównała wynik meczu. W 69. minucie Christoffer Nyman wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Ísak Jóhannesson.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Noah Sonko-Sundberga, zawodnika gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Norrköpinga przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Thern. Bramka padła po podaniu Ísaka Jóhannessona.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Pontus Almqvist wszedł za Christoffera Nymana.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Norrköpinga, zdobywając kolejną bramkę. Dwie minuty później wynik ustalił Sead Haksabanovic. Przy strzeleniu gola pomógł Ishaq Abdulrazak.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Filip Dagerstål
76′ Noah Sonko-Sundberg
Lars Christian Krogh Gerson
88′ Isak Ssewankambo
Rasmus Lauritsen
61′ Marco Weymans
Ísak Bergmann Jóhannesson
Rewan Amin
Sead Haksabanovic  90′
 35′ 75′ Simon Kroon
Andreas Blomqvist63′
Charlie Colkett
Eric Anders Smith78′
46′ Felix Hörberg
Simon Thern  90′
 51′ 89′ Jordan Attah Kadiri
Christoffer Nyman  45′ (k.), 69′ 90′
Sixten Mohlin
Vladimir Sudar
88′ Samuel Mensah
Kevin Javier Álvarez Hernández
61′ Kalpi Ouattara
Christopher Telo
Ludvig Fritzson
Ishaq Abdulrazak63′
75′ Blair Turgott
Alexander Fransson78′
89′ Brian Martín Pagés
Manasse Kusu
46′ Nebiyou Perry
Pontus Almqvist90′

Zespół Norrköpinga był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Östersunds pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Norrköpinga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.