Liga szwedzka - 4. kolejka Allsvenskan: Östersunds FK - Elfsborg Boras 1-1 (0-1)

19 kwietnia na Jämtkraft Arena odbyło się spotkanie 4. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Östersunds i Elfsborg. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 4 279 widzów.

4. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-04-19 13:30 | Stadion: Jämtkraft Arena | Widzów: 4279 | Arbiter: G. Maqedonci
Östersunds FK
Elfsborg Boras
1
1
C. Edwards 60'
J. Levi 22'

Już w pierwszych minutach jedenastka Östersunds próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Elfsborg otworzyli wynik. W 22. minucie Jonathan Levi dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin Kabran.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Samuelowi Holmenowi z jedenastki gości. Była to 43. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Elfsborg.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Noah Sonko-Sundbergowi, zawodnikowi gospodarzy.

Piłkarze Östersunds nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie bramkę wyrównującą zdobył Curtis Edwards. Asystę przy golu zanotował Hosam Aiesh.

W 66. minucie za Jerrella Sellarsa wszedł Jamie Hopcutt. W 70. minucie w drużynie Elfsborg doszło do zmiany. Simon Lundevall wszedł za Kevina Kabrana. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Joakimowi Nilssonowi z Elfsborg.

Trener Elfsborg postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Jonathana Leviego i na pole gry wprowadził napastnika Jespera Karlssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Östersunds postanowił wzmocnić linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Ravela Morrisona. Na boisko wszedł Charlie Colkett, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 90. minucie w drużynie Östersunds doszło do zmiany. Ludvig Fritzson wszedł za Hosama Aiesha.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Joakim Nilsson73′
55′ Noah Sonko-Sundberg
Stian Rode Gregersen
Isak Ssewankambo
Simon Strand
90′ Hosam Aiesh
Robert Gojani
 60′ Curtis Edwards
Samuel Holmen43′
85′ Ravel Morrison
Jonathan Levi  22′ 82′
66′ Jerrell Sellars
Rami Kaib
85′ Charlie Colkett
Simon Lundevall70′
90′ Ludvig Fritzson
Deniz Hümmet
66′ Jamie Hopcutt
Karl Jesper Karlsson82′
Alhaji Gero
Marokhy Ndione

Przewaga zespołu Östersunds w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy Östersunds otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Östersunds w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.