Liga szwedzka - 4. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - Helsingborgs IF 1-0 (0-0)

W meczu 4. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 29 czerwca, zespół Häcken wygrał z Helsingborgs 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Bravida Arena w Göteborgu.

A. Søderlund 60'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania jedenastka Häcken wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Helsingborgs: Josephowi Ceesayowi w 18. i Aleksowi Anderssonowi w 34. minucie.

Na drugą połowę zespół Helsingborgs wyszedł w zmienionym składzie, za Josepha Ceesaya wszedł Casper Widell.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Häcken w 60. minucie spotkania, gdy Alexander Toft strzelił pierwszego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Helsingborgs doszło do zmiany. Mohammed Abubakari wszedł za Brandura Hendrikssona.

W 65. minucie za Aleksa Anderssona wszedł Alhaji Gero. W tej samej minucie w drużynie Häcken doszło do zmiany. Jasse Tuominen wszedł za Daleha Irandusta. Po chwili trener Häcken postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leo Bengtssona wszedł Leonard Zuta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Od 75 minuty boisko opuścili piłkarze Häcken: Erik Friberg, Alexander Toft, Ahmed Yasin, na ich miejsce weszli: Alexander Faltsetas, Adnan Maric, Ali Youssef. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anthony'ego van den Hurka, Mikkela Diskeruda zajęli: Rasmus Jönsson, Filip Sjöberg. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

BK Häcken
90′ Peter Abrahamsson
Joseph Ceesay18′ 46′
90′ Ahmed Yasin
Mikkel Diskerud82′
75′ Leo Bengtsson
Armin Gigovic
Adam Andersson
Brandur Hendriksson Olsen65′
75′ Erik Friberg
Max Svensson
65′ Daleho Irandust
Alex Timossi Andersson34′ 65′
 60′ 75′ Alexander Toft Søderlund
Anthony van den Hurk78′ 78′
Jonathan Rasheed
Kalle Joelsson
75′ Leonard Zuta
Casper Widell46′
75′ Alexander Faltsetas
Mohammed Abubakari65′
75′ Adnan Maric
Filip Sjöberg82′ 87′
65′ Jasse Tuominen
Alhaji Gero65′
Patrik Wålemark
Rasmus Jönsson78′
90′ Ali Youssef
Emil Hellman

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.