Liga szwedzka - 4. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - Djurgardens Sztokholm 0-1 (0-0)

21 kwietnia na Bravida Arena w Göteborgu odbyło się starcie 4. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Djurgardens. Mecz zakończył się zwycięstwem Djurgardens 1-0. Spotkanie obejrzało 4 579 widzów.

E. Johansson 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna Häcken wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 19. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Häcken wyszła w zmienionym składzie, za Daleha Irandusta wszedł Nasiru Mohammed. Także zespół Djurgardens wyszedł w zmienionym składzie, za Johana Anderssona wszedł Dzenis Kozica.

Jedyną bramkę meczu zdobył Erik Johansson dla drużyny Djurgardens. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nicklas Bärkroth.

W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Nasiru Mohammedowi z Häcken. W 80. minucie Ahmed Yasin został zastąpiony przez Mervana Çelika. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Häcken: Paulinhowi w 81. i Rasmusowi Lindgrenowi w 84. minucie.

Trener Häcken postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Elohora Ekpolę i na pole gry wprowadził napastnika Viktora Lundberga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie Djurgardens doszło do zmiany. Adam Bergmark-Wiberg wszedł za Mohameda Buyę.

Tommy Vaiho
19′ Gustav Berggren
Johan Andersson46′
88′ Elohor Godswill Ekpolo
Marcus Danielsson
84′ Rasmus Lindgren
Erik Johansson  51′
Joona Toivio
Haris Radetinac19′
80′ Ahmed Yasin
Astrit Ajdarević
Adam Andersson
Jesper Karlström14′
13′ Alexander Faltsetas
Fredrik Ulvestad
46′ Daleho Irandust
Kevin Walker
Alexander Thomas Jeremejeff
Mohamed Buya Turay90′
81′ Paulo José de Oliveira
Hampus Finndell
80′ Mervan Çelik
Dzenis Kozica46′
46′ 77′ Nasiru Mohammed
Adam Bergmark-Wiberg90′
88′ Viktor Lundberg

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Djurgardens pokazał dwie.

Jedenastka Häcken w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.