Liga szwedzka - 30. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - AFC Eskilstuna 1-0 (0-0)

2 listopada na Falcon Alkoholfri Arena odbyło się spotkanie 30. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Falkenbergs i Eskilstuny City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Falkenbergs 1-0. Na stadionie zasiadło 4 266 widzów.

30. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-11-02 13:00 | Stadion: Falcon Alkoholfri Arena | Widzów: 4266 | Arbiter: B. Pandzic
Falkenbergs FF
AFC Eskilstuna
1
0
N. Peter 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna Falkenbergs wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Per Karlsson z jedenastki gospodarzy. Była to szósta minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie Pavle Vagic zastąpił Gustava Jarla. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tobiasa Karlssona z Falkenbergs, a w 79. minucie Sandra Tsveibę z drużyny przeciwnej.

Trener Eskilstuny City postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Adnana Kojica i na pole gry wprowadził napastnika Lukę Mijaljevica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Falkenbergs postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Christoffera Carlssona. Na boisko wszedł Robin Östlind, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Nsima Peter dla jedenastki Falkenbergs. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył John Björkengren.

Kadir Hodzic
6′ Per Karlsson
Adnan Kojic89′
65′ Tobias Karlsson
Wilhelm Loeper
John Björkengren
Dzenis Kozica
90′ Christoffer Carlsson
Sandro Tsveiba79′
 90′ Nsima Peter
Pontus Rödin
90′ Robin Östlind