Liga szwedzka - 3. kolejka Allsvenskan: Helsingborgs IF - Hammarby Sztokholm 2-1 (1-1)

W meczu 3. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 15 kwietnia, drużyna Helsingborgs wygrała z Hammarby 2-1 (1-1). Mecz na Olympia obejrzało 9 882 widzów.

V. Kjartansson 18'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Helsingborgs wygrał 18 razy i zanotował 14 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mohammed Abubakari wywołał eksplozję radości wśród kibiców Helsingborgs, zdobywając bramkę w 14. minucie starcia.

Po kwadransie gry kartkę obejrzał Wanderson z Helsingborgs.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Viðar Kjartansson. Asystę zanotował Dennis Widgren.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Matsa Solheima, zawodnika Hammarby. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie Max Svensson został zmieniony przez Johana Perssona. W 64. minucie w zespole Hammarby doszło do zmiany. Kossonou Odilon wszedł za Matsa Solheima.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Viðarowi Kjartanssonowi i Alexandrowi Farnerudowi. Chwilę później trener Hammarby postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Kačaniklicia. Na boisko wszedł Imad Khalili, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Alexander Farnerud został zmieniony przez Kundaiego Benyu, co miało wzmocnić zespół Helsingborgs. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darijana Bojanica na Tima Söderströma.

W 81. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hammarby Gianluca Curci. W 84. minucie w jedenastce Helsingborgs doszło do zmiany. David Katz wszedł za Wandersona.

W samej końcówce spotkania sędzia pokazał kartkę Davidowi Katzowi z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Dennis Widgren
 14′ Mohammed Abubakari
Alexander Kačaniklić68′
67′ 76′ Alexander Farnerud
Darijan Bojanic77′
61′ Max Svensson
Jeppe Andersen
17′ 84′ Francisco Wanderson do Carmo Carneiro
Jean Carlos de Brito
76′ Kundai Benyu
Kossonou Odilon64′
84′ 89′ David Katz Boysen
Leo Bengtsson
61′ Johan Persson
Imad Khalili68′
Noel Mbo
Vladimir Rodić
Andreas Svensson
Tim Söderström77′

Piłkarze Helsingborgs otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.