Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan: GIF Sundsvall - Helsingborgs IF 1-2 (0-0)

26 października na NP3 Arena odbyło się spotkanie 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Sundsvall i Helsingborgs. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Helsingborgs 2-1. Na stadionie stawiło się 4 883 widzów.

T. Mikkelsen 82',86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Helsingborgs wygrał aż 15 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Pa Konate został zastąpiony przez Pola Roigégo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Robertowi Erikssonowi z Sundsvall. Była to 20. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Daníel Hafsteinsson został zmieniony przez Ibrahima Bancego, co miało wzmocnić zespół Helsingborgs. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olivera Berga na Davida Batanerę. Niedługo później trener Sundsvall postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Omar Eddahri, a murawę opuścił Pol Roigé.

W tym czasie zawodnicy Helsingborgs nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 82. minucie bramkę zdobył Tobias Mikkelsen. Bramka padła po podaniu Maksa Svenssona.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Davidowi Mitovowi-Nilssonowi z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ zespół Sundsvall doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Robert Eriksson. W zdobyciu bramki pomógł Dennis Olsson.

Piłkarze Helsingborgs szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 86. minucie Tobias Mikkelsen dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alexander Farnerud.

W 90. minucie w drużynie Helsingborgs doszło do zmiany. Tashreeq Matthews wszedł za Tobiasa Mikkelsena. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Wilson
83′ David Mitov-Nilsson
Anders Lindegaard
Eric Björkander
Anders Degn Randrup
18′ Pa Momodou Konate
Filip Sjöberg
67′ Oliver Berg
Tobias Mikkelsen  82′, 86′ 90′
Juan José Ciércoles Sagra
Max Svensson
 85′ 20′ Robert Tobias Eriksson
Mattias Almeida Sundell
67′ David Batanero Puigbò
Ibrahim Bance60′
80′ Omar Eddahri
Tashreeq Matthews90′
18′ 80′ Pol Roigé Rodríguez
Jakob Voelkerling-Persson
Marc Mas Costa
Francisco Wanderson do Carmo Carneiro

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sundsvall przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Helsingborgs w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.