Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - IFK Goeteborg 2-0 (1-0)

W starciu 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 28 października, jedenastka Elfsborg wygrała z Goeteborgiem 2-0 (1-0). Mecz na Borås Arena w Boråsie obejrzało 10 167 widzów.

J. Karlsson 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków zespół Elfsborg wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz 17 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Goeteborga próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 26. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hosamowi Aieshowi i Perowi Frickowi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Elfsborg w 34. minucie spotkania, gdy Rasmus Alm zdobył pierwszą bramkę. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alhassana Yusufa z Goeteborga, a w 43. minucie Simona Stranda z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Elfsborg.

Zespół Goeteborga ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jesper Karlsson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 55. minucie kartkę dostał Robert Gojani, zawodnik Elfsborg. W 63. minucie w jedenastce Goeteborga doszło do zmiany. Lasse Vibe wszedł za Alhassana Yusufa. A kibice Elfsborg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Ishizakiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jesper Karlsson.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Robinowi Söderowi z Goeteborga. W 80. minucie Robert Gojani został zmieniony przez Samuela Holmena. W doliczonej pierwszej minucie starcia w jedenastce Elfsborg doszło do zmiany. Deniz Hümmet wszedł za Rasmusa Alma.

Dwie minuty później sędzia pokazał kartki Stianowi Rodemu, Josephowi Okumu z Elfsborg oraz Emilowi Holmowi z drużyny gości. Chwilę później trener Goeteborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Adil Titi, a murawę opuścił Emil Holm. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

André Calisir
90′ Joseph Okumu
Kristopher Da Graca
90′ Stian Rode Gregersen
Emil Holm90′ 90′
43′ Simon Strand
Victor Wernersson
 34′ 90′ Rasmus Alm
Hosam Aiesh26′
55′ 80′ Robert Gojani
August Erlingmark
Sivert Heltne Nilsen
Tobias Sana
Simon Olsson
Alhassan Yusuf38′ 63′
 50′ 72′ Karl Jesper Karlsson
Robin Söder79′
26′ Per Frick
Jesper Tolinsson
80′ Samuel Holmen
Noah Alexandersson
72′ Stefan Daisuke Ishizaki
Adil Titi90′
Simon Lundevall
Sargon Abraham
90′ Deniz Hümmet
Lasse Vibe63′

Jedenastka Goeteborga miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Elfsborg zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Goeteborga w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.