Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - Örebro SF 3-0 (1-0)

28 października na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się spotkanie 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Örebro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Djurgardens 3-0. Starcie obejrzało 28 258 widzów.

29. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-10-28 19:00 | Stadion: Tele2 Arena | Widzów: 28258 | Arbiter: S. Johannesson
E. Kujović 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna Djurgardens wygrała 25 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens w trzeciej minucie spotkania, gdy Fredrik Ulvestad strzelił z karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Djurgardens.

Trener Örebro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Martin Broberg, a murawę opuścił Viktor Prodell.

Drużyna Örebro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Buya. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Fredrika Ulvestada.

Chwilę później trener Djurgardens postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Harisa Radetinaca. Na boisko wszedł Astrit Ajdarević, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Mohamed Buya został zmieniony przez Emira Kujovicia. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Yaser Kasim z jedenastki gości. Była to 66. minuta spotkania.

W 76. minucie Johan Bertilsson został zmieniony przez Agona Mehmetiego, a za Yasera Kasima wszedł na boisko Simon Amin, co miało wzmocnić drużynę Örebro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fredrika Ulvestada na Kevina Walkera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce meczu pokonał bramkarza Emir Kujović. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Ring.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Kevin Wright
64′ Haris Radetinac
Jake Larsson
Jonathan Ring
Johan Bertilsson76′
 3′ (k.) 80′ Fredrik Ulvestad
Yaser Kasim66′ 86′
 63′ 64′ Mohamed Buya Turay
Viktor Prodell61′
Per Kristian Worre Bråtveit
Mathias Karlsson
Alexander Abrahamsson
Hussein Ali
64′ Astrit Ajdarević
Daniel Björkman
Hampus Finndell
Simon Amin86′
80′ Kevin Walker
Martin Broberg61′
64′  89′ Emir Kujović
Rodin Deprem
Oscar Pettersson
Agon Mehmeti76′

Arbiter nie ukarał zawodników Djurgardens żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.