Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - IFK Norrköping 0-1 (0-0)

27 października na Bravida Arena w Göteborgu odbyło się spotkanie 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Norrköpinga. Mecz zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 1-0. Pojedynek obejrzało 2 969 widzów.

R. Lauritsen 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 starcia drużyna Norrköpinga wygrała 15 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Elohorowi Ekpoli z Häcken. Była to 14. minuta pojedynku.

W 54. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Alemu Youssefowi z drużyny gospodarzy. Trener Norrköpinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pontusa Almqvista. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Christoffer Nyman. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 70. minucie za Simona Skrabba wszedł Karl Holmberg. Trener Häcken postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alego Youssefa i na pole gry wprowadził napastnika Gustafa Nilssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Kwame Kizito został zmieniony przez Viktora Lundberga, co miało wzmocnić zespół Häcken. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreasa Blomqvista na Simona Therna.

W 85. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Elohor Ekpolo z Häcken i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 14. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Rasmus Lindgren, zawodnik Häcken.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 88. minucie spotkania, gdy Rasmus Lauritsen strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Alexander Fransson.

Lars Christian Krogh Gerson
14′ 85′ Elohor Godswill Ekpolo
Rasmus Lauritsen  88′
86′ Rasmus Lindgren
Guðmundur Thórarinsson
54′ 70′ Ali Youssef
Christoffer Nyman63′
76′ Kwame Kizito
Ísak Bergmann Jóhannesson
76′ Viktor Lundberg
Simon Thern79′
70′ Gustaf Nilsson
Karl Holmberg70′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Norrköpinga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół Häcken w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.