Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: Östersunds FK - Varbergs BoIS FC 0-4 (0-2)

22 listopada na Jämtkraft Arena odbył się pojedynek 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Östersunds i Varbergsu BoIS FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Varbergsu BoIS FC 4-0.

R. Tranberg 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varbergsu BoIS FC w trzeciej minucie spotkania, gdy Astrit Seljmani zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Albert Ejupi.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Varbergsu BoIS FC, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Junes Barny. Przy strzeleniu gola pomógł Astrit Seljmani.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jon Birkfeldt z Varbergsu BoIS FC. Była to 43. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Östersunds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Nebiyou Perry, a murawę opuścił Henrik Bellman. W tej samej minucie za Isaka Ssewankambę wszedł Ahmed Awad.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Östersunds doszło do zmiany. Malcolm Stolt wszedł za Feliksa Hörberga. A kibice Varbergsu BoIS FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Keanina Ayera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Adama Fofana. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. W 77. minucie w jedenastce Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Erion Sadiku wszedł za Robina Booka.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Astrit Seljmani z Varbergsu BoIS FC. Asystę przy bramce zaliczył Junes Barny.

W 83. minucie Ludvig Fritzson został zmieniony przez Charliego Colketta, a za Kalpiego Ouattarę wszedł na boisko Ronald Ddungu, co miało wzmocnić drużynę Östersunds. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustafa Norlina na Tashreeqa Matthewsa oraz Alberta Ejupiego na Robina Tranberga.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu wynik na 0-4 podwyższył Robin Tranberg. Bramka padła po podaniu Tashreeqa Matthewsa.

W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę dostał Eirik Haugan z zespołu gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Stojan Lukic
75′ Felix Hörberg
Anton Liljenbäck
Noah Sonko-Sundberg
Gideon Mensah
90′ Eirik Haugan
Jon Birkfeldt43′
83′ Kalpi Ouattara
Robin Book77′
59′ Henrik Bellman
Adama Fofana77′
59′ Isak Ssewankambo
Albert Ejupi85′
83′ Ludvig Fritzson
Astrit Seljmani  3′, 79′
Sixten Mohlin
August Strömberg
83′ Ronald Brian Ddungu Mukiibi
Keanin Ayer77′
Samuel Mensah
Erion Sadiku77′
83′ Charlie Colkett
Robin Tranberg85′  87′
75′ Malcolm Stolt
Rasmus Cronvall
59′ Ahmed Awad
Tashreeq Matthews85′
59′ Nebiyou Perry
Sebastian Nanasi

Drużyna Östersunds zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Östersunds w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.