Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Djurgardens Sztokholm 0-3 (0-3)

22 listopada na Guldfågeln Arena odbyło się starcie 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Djurgardens. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Djurgardens 3-0.

M. Eriksson 31'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów zespół Djurgardens wygrał 19 razy i zanotował 13 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens w 11. minucie spotkania, gdy Curtis Edwards strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Djurgardens, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Karl Holmberg. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Nicklasa Bärkrotha.

W 31. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Magnus Eriksson nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kalmara wyszła w zmienionym składzie, za Carla Gustafssona wszedł Geir Herrem. A kibice Djurgardens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edwarda Chilufyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Emmanuel Banda.

W 68. minucie Karl Holmberg zastąpił Emira Kujovicia. W tej samej minucie trener Kalmara postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Isak Magnusson, a murawę opuścił Adrian Edqvist. W 77. minucie Nicklas Bärkroth został zmieniony przez Kevina Walkera, a za Magnusa Erikssona wszedł na boisko Mattias Mitku, co miało wzmocnić drużynę Djurgardens. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Isaka Janssona na Edvina Cronę oraz Filipa Sachpekidisa na Alexandra Ahla-Holmströma.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie spotkania, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Emirowi Kujoviciowi i Douglasowi Bergqvistowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Haris Radetinac
90′ Douglas Bergqvist
Jacob Une-Larsson
Piotr Johansson
Erik Johansson
68′ Adrian Edqvist
Carl Elliot Leifson Käck
46′ Carl Gustafsson
Curtis Edwards  11′
Erik Gustav Roger Israelsson
Emmanuel Justine Rabby Banda68′
Sebastian Ring
Nicklas Bärkroth77′
82′ Isak Jansson
Jesper Karlström
Romário Pereira Sipião
Magnus Eriksson  31′ 31′ (k.) 77′
82′ Filip Sachpekidis
Jesper Nyholm
82′ Edvin Crona
Kevin Walker77′
82′ Alexander Ahl-Holmström
Edward Chilufya68′
46′ Geir André Herrem
Emir Kujović68′ 90′
68′ Isak Magnusson
Mattias Mitku77′

Zespół Djurgardens zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.