Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: IK Sirius Fotboll - Mjällby AIF 0-1 (0-1)

23 listopada na Studenternas IP w Uppsali odbyło się starcie 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami IK Sirius i Mjällby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mjällby 1-0.

M. Ogbu 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół IK Sirius próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jesperowi Gustavssonowi z Mjällby. Była to 27. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Moses Ogbu dla jedenastki Mjällby. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mjällby.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamie Rochego z IK Sirius, a w 63. minucie Jacoba Bergströma z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener IK Sirius postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Laorent Shabani, a murawę opuścił Simon Gefvert.

W tej samej minucie Mohammed Saeid został zastąpiony przez Joakima Perssona. Chwilę później trener Mjällby postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jacoba Bergströma. Na boisko wszedł Erik Pärsson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 77. minucie Adam Hellborg został zmieniony przez Niklasa Thora, co miało wzmocnić jedenastkę IK Sirius. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jespera Gustavssona na Adama Peterssona oraz Davida Löfquista na Viktora Gustafssona.

W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę otrzymał Elias Andersson z zespołu gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Max Watson
62′ Jamie Roche
Viktor Agardius
Tim Björkström
Eric Björkander
77′ Adam Hellborg
Jesper Gustavsson27′ 82′
Johan Karlsson
Joel Nilsson
90′ Elias Andersson
Kadir Hodzic
Axel Björnström
David Löfquist86′
67′ Simon Gefvert
Besard Sabovic
67′ Mohammed Saeid
David Batanero Puigbò
67′ Laorent Shabani
Viktor Gustafsson86′
77′ Niklas Thor
Adam Petersson82′
Samuel Wikman
Erik Pärsson72′
67′ Joakim Persson
Taylor Silverholt

Przewaga drużyny IK Sirius w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.