Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - Kalmar FF 1-0 (0-0)

W meczu 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 20 października, drużyna Norrköpinga wygrała z Kalmarem 1-0 (0-0). Mecz na Östgötaporten obejrzało 6 571 widzów.

A. Blomqvist 50'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Norrköpinga wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Norrköpinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Karl Holmberga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sead Haksabanovic. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Andreas Blomqvist dla drużyny Norrköpinga. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Karl Holmberg.

Po chwili trener Kalmara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Nils Fröling, a murawę opuścił Geir Herrem. W 67. minucie Andreas Blomqvist został zmieniony przez Simona Therna. W 80. minucie Viktor Agardius został zmieniony przez Månsa Söderqvista, a za Viktora Elma wszedł na boisko Alexander Ahl-Holmström, co miało wzmocnić jedenastkę Kalmara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christoffera Nymana na Maica Semę.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Alexander Ahl-Holmström z Kalmara. Była to 88. minuta meczu.

Henrik Löfkvist
 50′ 67′ Andreas Blomqvist
Alexander Jakobsen
Alexander Fransson
Rasmus Elm
46′ Sead Haksabanovic
Rafael Gimenes da Silva
Guðmundur Thórarinsson
Piotr Johansson
Simon Ivar Alexander Skrabb
Romário Pereira Sipião
83′ Christoffer Nyman
Herman Hallberg
67′ Simon Thern
Alexander Ahl-Holmström87′ 88′
46′ Karl Holmberg
Nils Fröling58′
83′ Maic Sema
Måns Söderqvist80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Norrköpinga żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.