Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Malmö FF 2-2 (1-2)

W meczu 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 22 listopada, zespół Hammarby zremisował z Malmö 2-2 (1-2). Pojedynek odbył się na Tele2 Arena w Sztokholmu.

A. Christiansen 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Jedenastka Malmö wygrała aż 18 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Hammarby Mads Fenger.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andersa Christiansena z Malmö, a w 29. minucie Arona Johannssona z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie bramkę wyrównującą zdobył Aron Johannsson. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gustav Ludwigson.

Zawodnicy Malmö szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie Anders Christiansen dał prowadzenie swojej jedenastce. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eric Larsson.

Między 53. a 58. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 68. minucie Erdal Rakip został zastąpiony przez Olę Toivonen.

W tej samej minucie w zespole Malmö doszło do zmiany. Oscar Lewicki wszedł za Arnóra Traustasona. Trener Hammarby postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Aimara Shera i na pole gry wprowadził napastnika Paulinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 79. minucie wynik ustalił Alexander Kačaniklić.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Jeppe Andersen z Hammarby. W 90. minucie w drużynie Hammarby doszło do zmiany. Akinkunmi Amoo wszedł za Jeppe'a Andersena. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Eric Larsson
57′ 76′ David Fällman
Anel Ahmedhodzic
13′ (samob.) 70′ Mads Fenger
Franz Brorsson
53′ Tim Söderström
Jonas Knudsen
82′ 90′ Jeppe Andersen
Bonke Innocent
 79′ Alexander Kačaniklić
Arnór Ingvi Traustason58′ 68′
Abdul Rahman Khalili
Søren Krukow Rieks57′
70′ Aimar Sher
Erdal Rakip68′
 35′ 29′ Aron Johannsson
Anders Christiansen  45′ 27′
Gustav Ludwigson
Amin Sarr
Oliver Nnonyelu-Dovin
Dušan Melichárek
76′ Kalle Björklund
Linus Borgström
70′ Richard Magyar
Lasse Nielsen
Dennis Widgren
Samuel Adrian
90′ Akinkunmi Ayobami Amoo
Oscar Lewicki68′
Imad Khalili
Mubaarak Mohamud Nuh
70′ Paulo José de Oliveira
Ola Toivonen68′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Hammarby obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Hammarby w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.