Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - AIK Fotboll 1-5 (0-2)

W meczu 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 20 października, drużyna Falkenbergs skompromitowała się z Fotboll 1-5 (0-2). Mecz na Falcon Alkoholfri Arena obejrzało 3 606 widzów.

28. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-10-20 15:00 | Stadion: Falcon Alkoholfri Arena | Widzów: 3606 | Arbiter: M. Strömbergsson
T. Elyounoussi 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Fotboll wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Falkenbergs. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hampus Nilsson osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 12. minucie Christoffer Carlsson zastąpił Johana Brattberga.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Fotboll otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Henok Goitom. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Heradi Rashidi.

W 33. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Henok Goitom z Fotboll. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kolbeinn Sigthorsson.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Marcusowi Mathisenowi z Falkenbergs. Była to 36. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Falkenbergs wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nsimę Petera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kirill Pogrebnyak. Posunięcie trenera było słuszne. Nsimę Petera zdobył pierwszą bramkę w 84. minucie spotkania.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-3 podwyższył Tarik Elyounoussi. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Henoka Goitoma.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w zespole Fotboll za Kolbeinna Sigthorssona wszedł Bilal Hussein, a w drużynie Falkenbergs Marcus Mathisen zmienił Robina Östlinda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fotboll w 79. minucie spotkania, gdy Henok Goitom strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Sebastian Larsson.

Prawie natychmiast Henok Goitom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fotboll, strzelając kolejnego gola w 80. minucie starcia. Ponownie sytuację bramkową stworzył Sebastian Larsson.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 83 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie gola pocieszenia strzelił Nsima Peter. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Jacob Ericsson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-5.

AIK Fotboll
9′ Hampus Nilsson
Enoch Kofi Adu81′
12′ Christoffer Carlsson
Panajotis Dimitriadis
Anton Wede
Sebastian Larsson84′
John Björkengren
Heradi Rashidi
36′ 76′ Marcus Mathisen
Kolbeinn Sigthorsson76′
Kalle Söderström
Henok Goitom  13′, 33′, 79′, 80′
60′ Kirill Pogrebnyak
Tarik Elyounoussi  70′
12′ Johan Brattberg
Samuel Brolin
Tobias Englund
Eric Kahl
Ludvig Johansson
George Felix Michel Melki81′
76′ Robin Östlind
Bilal Hussein76′
John Chibuike
Tom Strannegard
60′  84′ Nsima Peter
Saku Tuomas Severi Ylätupa84′
Edi Sylisufaj

Zespół Fotboll był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Fotboll żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.