Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - Helsingborgs IF 2-1 (0-0)

22 listopada na Borås Arena w Boråsie odbył się mecz 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg i Helsingborgs. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Elfsborg 2-1.

M. Diskerud 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania jedenastka Helsingborgs wygrała 18 razy i zanotowała 11 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Sivertowi Heltnemu z zespołu gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Elfsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Jacob Ondrejka, a murawę opuścił Rasmus Alm. W 62. minucie sędzia ukarał kartką Erika Figueroa, piłkarza gości.

W tym czasie zawodnicy Elfsborg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Per Frick. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Elfsborg, zdobywając kolejną bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Jeppe Okkels. Przy strzeleniu gola asystował Per Frick.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 69. minucie wynik ustalił Mikkel Diskerud. Sytuację bramkową stworzył Brandur Hendriksson.

W 72. minucie Robert Gojani został zmieniony przez Frederika Holsta. Między 74. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Helsingborgs: Andreas Landgren, Mohammed Abubakari, Brandur Hendriksson, na ich miejsce weszli: Ravy Tsouka, Jakob Voelkerling-Persson, Max Svensson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simona Olssona, Ramiego Kaiba zajęli: Samuel Holmen, Simon Strand. W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Gustavowi Henrikssonowi z Elfsborg.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Andreas Landgren74′
90′ Gustav Henriksson
Kebba Ceesay
Joseph Okumu
Erik Figueroa62′
82′ Rami Kaib
Adam Eriksson
15′ Sivert Heltne Nilsen
Alex Timossi Andersson
72′ Robert Gojani
Mikkel Diskerud  69′
82′ Simon Olsson
Mohammed Abubakari75′
53′ Rasmus Alm
Brandur Hendriksson Olsen79′
 62′ (k.) Per Frick
Joseph Ceesay
 65′ Jeppe Okkels
Anthony van den Hurk
Mathias Lønne Dyngeland
Ian Pettersson
72′ Frederik Holst
Ravy Tsouka Dozi74′
Christopher Mcvey
Max Svensson79′
82′ Simon Strand
Jakob Voelkerling-Persson75′
82′ Samuel Holmen
Alhaji Gero
Isaac Prince Kouame
Shkodran Maholli
53′ Jacob Ondrejka
Noel Mbo

Zespół Elfsborg był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Elfsborg, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Helsingborgs w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.