Liga szwedzka - 28. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - Örebro SF 0-2 (0-1)

22 listopada na Friends Arena w Solnej odbył się pojedynek 28. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Örebro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Örebro 2-0.

D. Hümmet 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Zespół Fotboll wygrał aż 19 razy, zremisował 16, a przegrał tylko 12.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Michael Almebäck z Örebro. Była to 29. minuta meczu.

W 39. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Fotboll Eric Kahl. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Örebro.

Trener Fotboll postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Bilal Hussein, a murawę opuścił Enoch Adu.

Jedenastka Fotboll ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Deniz Hümmet. W zdobyciu bramki pomógł Agon Mehmeti.

W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Denizowi Hümmetowi z zespołu gości. W tej samej minucie za Agona Mehmetiego wszedł Nahir Besara. Między 64. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

W 64. minucie Paulos Abraham został zmieniony przez Kolbeinna Sigthorssona, a za Sotiriosa Papagiannopoulosa wszedł na boisko Erik Ring, co miało wzmocnić jedenastkę Fotboll. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Husseina Alego na Daniela Björnkvista. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Örebro postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Nordina Gerzicia wszedł Benjamin Hjertstrand, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Dwie minuty później w jedenastce Örebro doszło do zmiany. Rasmus Karjalainen wszedł za Deniza Hümmeta.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Kolbeinna Sigthorssona, piłkarza Fotboll. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Hussein Ali90′
80′ 81′ Sotirios Papagiannopoulos
Michael Almebäck29′
Per Karlsson
Andreas Skovgaard
39′ (samob.) Eric Kahl
Kevin Wright
Sebastian Larsson
Nordin Gerzić90′
88′ Nabil Bahoui
David Seger
55′ Enoch Kofi Adu
Romain Gall88′
64′ Paulos Abraham
Simon Amin
55′ 64′ Bilal Hussein
Nahir Besara61′
81′ Erik Ring
Dennis Collander
64′ 90′ Kolbeinn Sigthorsson
Rasmus Ilmari Karjalainen90′

Przewaga drużyny Fotboll w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Jedenastka Fotboll w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.