Liga szwedzka - 27. kolejka Allsvenskan: Varbergs BoIS FC - Hammarby Sztokholm 5-2 (2-1)

W spotkaniu 27. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 8 listopada, zespół Varbergsu BoIS FC wygrał z Hammarby 5-2 (2-1). Mecz odbył się na Varberg Energi Arena.

G. Ludwigson 54'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Hammarby.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Mohanad Jeahze z Hammarby. Była to siódma minuta starcia.

Już na początku meczu piłkarze Varbergsu BoIS FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Astrit Seljmani. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Gustaf Norlin.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Astrit Seljmani z Varbergsu BoIS FC. W 38. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mohanad Jeahze z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w siódmej minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Hammarby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł Tim Söderström, a murawę opuścił Imad Khalili. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Aron Johannsson. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie wynik na 3-1 podwyższył Robin Book. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Gustaf Norlin.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie gola kontaktowego strzelił Gustav Ludwigson. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Serge Martinsson-Ngouali.

W 55. minucie żółtą kartkę obejrzał Gideon Mensah z zespołu gospodarzy. W 56. minucie Serge Martinsson-Ngouali został zmieniony przez Aimara Shera. Na murawie, jak to często zdarzało się Varbergsowi BoIS FC w tym sezonie, pojawił się Anton Liljenbäck, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 61. minucie Gideona Mensaha. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Keanin Ayer wszedł za Adamę Fofanę. Między 64. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Varbergsu BoIS FC i dwie drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Albert Ejupi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Varbergsu BoIS FC, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze Hammarby: Dennis Widgren, Akinkunmi Amoo, a na ich miejsce weszli Simon Sandberg, Gustav Ludwigson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Varbergsu BoIS FC w 85. minucie spotkania, gdy Astrit Seljmani strzelił piątego gola. Bramka padła po podaniu Keanina Ayera.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Albin Winbo, Robin Tranberg, Erion Sadiku, a na ich miejsce weszli Albert Ejupi, Junes Barny, Robin Book. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-2.

David Ousted
55′ 61′ Gideon Mensah
Simon Sandberg84′
65′ Joakim Lindner
David Fällman64′
Jon Birkfeldt
Mads Fenger
78′ Hampus Zackrisson
Mohanad Jeahze7′ 38′
68′ 86′ Junes Barny
Jeppe Andersen
Gustaf Norlin
Imad Khalili41′
 53′ 86′ Robin Book
Abdul Rahman Khalili78′
62′ Adama Fofana
Serge Junior Martinsson-Ngouali56′
 80′ 86′ Albert Ejupi
Aron Johannsson  45′ (k.)
 8′, 33′ (k.), 85′ Astrit Seljmani
Gustav Ludwigson  54′ 84′
August Strömberg
Oliver Nnonyelu-Dovin
61′ Anton Liljenbäck
Kalle Björklund
62′ Keanin Ayer
Richard Magyar
86′ Erion Sadiku
Dennis Widgren84′
86′ Robin Tranberg
Akinkunmi Ayobami Amoo84′
86′ Albin Winbo
Aimar Sher56′
Tashreeq Matthews
Tim Söderström41′

Zespół Varbergsu BoIS FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.