Liga szwedzka - 27. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - IK Sirius Fotboll 4-0 (3-0)

8 listopada na Eleda Stadion odbył się mecz 27. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i IK Sirius. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malmö 4-0.

E. Larsson 76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Malmö wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Isaac Thelin. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w ósmej minucie spotkania, gdy Anders Christiansen zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ola Toivonen.

Niedługo później Ola Toivonen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, strzelając kolejnego gola w 15. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Jo Inge Berget.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Laorent Shabani z jedenastki gości. Była to 38. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna IK Sirius wyszła w zmienionym składzie, za Laorenta Shabaniego wszedł Simon Gefvert. Między 59. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Malmö postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Arnór Traustason, a murawę opuścił Søren Krukow.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmö w 76. minucie spotkania, gdy Eric Larsson zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Arnór Traustason.

W 77. minucie Mohammed Saeid zastąpił André Österholma. Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Malmö: Ola Toivonen, Anders Christiansen, Jonas Knudsen, Isaac Thelin, na ich miejsce weszli: Adi Nalic, Oscar Lewicki, Behrang Safari, Amin Sarr. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Johana Karlssona, Jamie Rochego, Stefana Vecchii zajęli: Isak Bråholm, Noel Hansson, Erik Langwagen. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Jonathan Viscosi
 76′ Eric Larsson
Johan Karlsson77′
Anel Ahmedhodzic
Tim Björkström
Lasse Nielsen
Karl Larson
86′ Jonas Knudsen
Axel Björnström
63′ Jo Inge Berget
Jamie Roche82′
 8′ 81′ Anders Christiansen
Laorent Shabani38′ 46′
72′ Søren Krukow Rieks
Stefano Vecchia82′
69′ Erdal Rakip
Elias Andersson59′
 15′ 80′ Ola Toivonen
Yukiya Sugita
 3′ 86′ Isaac Kiese Thelin
Mohammed Saeid77′
Mattias Nilsson
Hannes Sveijer
Franz Brorsson
Noel Hansson82′
86′ Behrang Safari
Erik Langwagen82′
81′ Oscar Lewicki
André Österholm77′
80′ Adi Nalic
Isak Bråholm77′
72′ Arnór Ingvi Traustason
Samuel Wikman
86′ Amin Sarr
Simon Gefvert46′

Joakim Persson

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.