Liga szwedzka - 27. kolejka Allsvenskan: Helsingborgs IF - IFK Goeteborg 0-1 (0-1)

W pojedynku 27. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 8 listopada, zespół Helsingborgs przegrał z Goeteborgiem 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Olympia.

E. Holm 33'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 meczów jedenastka Goeteborgu wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Goeteborgu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Emil Holm. Asystę przy bramce zaliczył Tobias Sana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goeteborgu.

Drugą połowę jedenastka Helsingborgs rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mohammeda Abubakariego wszedł Ravy Tsouka. W 56. minucie kartkę dostał Joseph Ceesay, piłkarz Helsingborgs.

W 60. minucie za Maksa Svenssona wszedł Alhaji Gero. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Anderssona z Helsingborgs, a w 72. minucie Kristophera Da Gracę z drużyny przeciwnej. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Pontus Wernbloom, Robin Söder, a na ich miejsce weszli Alexander Farnerud, Sargon Abraham.

Niedługo później trener Goeteborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Hosam Aiesh, a murawę opuścił Giorgi Kharaishvili. W 76. minucie Adam Eriksson został zmieniony przez Andreasa Landgrena, a za Aleksa Anderssona wszedł na boisko Shkodran Maholli, co miało wzmocnić drużynę Helsingborgs. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tobiasa Sanę na Sebastiana Erikssona. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emila Holma z Goeteborgu, a w piątej minucie doliczonego czasu meczu Brandura Hendrikssona z drużyny przeciwnej.

Giannis Anestis
56′ Joseph Ceesay
Sargon Abraham63′
Kebba Ceesay
Emil Holm  33′ 88′
Martin Olsson
Kristopher Da Graca72′
76′ Adam Eriksson
Alexander Jallow
Mikkel Diskerud
Mattias Bjarsmyr
90′ Brandur Hendriksson Olsen
Jakob Johansson
46′ Mohammed Abubakari
Giorgi Kharaishvili74′
60′ Max Svensson
Alhassan Yusuf
62′ 85′ Alex Timossi Andersson
Jesper Tolinsson
46′ Ravy Tsouka Dozi
Amin Affane
76′ Andreas Landgren
Hosam Aiesh74′
Jakob Voelkerling-Persson
Sebastian Eriksson85′
60′ Alhaji Gero
Pontus Wernbloom63′
85′ Shkodran Maholli
Robin Söder63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Helsingborgs otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.