Liga szwedzka - 27. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - AIK Fotboll 0-1 (0-0)

W starciu 27. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 8 listopada, zespół Djurgardens przegrał z Fotboll 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Tele2 Arena w Sztokholmu.

N. Bahoui 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 mecze jedenastka Fotboll wygrała 19 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 15 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sebastianowi Larssonowi z jedenastki gości. Była to 43. minuta spotkania.

W 55. minucie kartkę dostał Fredrik Ulvestad z Djurgardens. Po chwili trener Fotboll postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Nabil Bahoui, a murawę opuścił Erik Ring. Nabil Bahoui bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 72. minucie Nicklas Bärkroth zastąpił Mattiasa Mitku. Trener Djurgardens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emira Kujovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Karl Holmberg. W 73. minucie w zespole Djurgardens doszło do zmiany. Erik Johansson wszedł za Curtisa Edwardsa.

Jedyną bramkę meczu dla Fotboll zdobył Nabil Bahoui w 74. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Filip Rogic.

Eric Kahl
80′ Jesper Karlström
Sebastian Larsson43′ 90′
Haris Radetinac
Filip Rogic
72′ Nicklas Bärkroth
Enoch Kofi Adu80′
73′ Curtis Edwards
Erik Ring62′
55′ Fredrik Ulvestad
Henok Goitom
73′ Karl Holmberg
Paulos Abraham90′
Erland Tangvik
Jakob Haugaard
73′ Erik Johansson
Robert Lundström
Emmanuel Justine Rabby Banda
Erick Ouma Otieno
80′ Magnus Eriksson
Nabil Bahoui62′  74′
Jonathan Ring
Bilal Hussein90′
73′ Emir Kujović
Ebenezer Ofori80′
72′ Mattias Mitku
Kolbeinn Sigthorsson90′

Drużyna Djurgardens zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.